Taofeek Ismaheel oraz Yannick Agnero zadebiutowali w barwach Lecha Poznań w piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin (1:2). W ten sposób stali się 127. oraz 128. obcokrajowcem z oficjalnym występem w Kolejorzu.
Ismaheel wybiegł w podstawowym składzie i stał się w ten sposób czwartym Nigeryjczykiem, który zaliczył występ w drużynie Niebiesko-Białych. Pozostała trójka rodaków grała w Lechu na przełomie wieków. Byli to Dondu Avaa oraz Mike Mouzie, a także najbardziej znany z tego grona, mieszkający do dzisiaj pod Poznaniem - Justin Nnorom. Z kolei Agnero zmienił w drugiej połowie właśnie Ismaheela. To drugi Iworyjczyk w Lechu. Wcześniej przy Bułgarskiej grał pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Adriel Ba Loua.
Łącznie mamy zatem w historii 128 obcokrajowców, którzy zaliczyli choć jeden oficjalny mecz w niebiesko-białych barwach. Reprezentują oni 51 krajów.
8 | Szwecja |
7 | Chorwacja, Ukraina |
6 | Serbia, Portugalia, Bośnia i Hercegowina |
5 | Hiszpania |
4 | Argentyna, Norwegia, Słowacja, USA, Dania, Nigeria |
3 | Węgry, Peru, Bułgaria, Zimbabwe, Gruzja, Finlandia |
2 | Łotwa, Gambia, Macedonia Północna, Rumunia, Czarnogóra, Kamerun, Rosja, Niemcy, Holandia, Wybrzeże Kości Słoniowej |
1 | Panama, Kolumbia, Szwajcaria, Ghana, Szkocja, Gwinea, Austria, Brazylia, RPA, Senegal, DR Kongo, Zambia, Grecja, Białoruś, Czechy, Izrael, Słowenia, Iran, Islandia, Kenia, Honduras |
* Wojciech Krakowiak miał zarówno polski, jak i amerykański paszport, więc nie traktujemy go w naszym zestawieniu jako obcokrajowca. Podobnie jest z Arturem Wywrotem, który był w Kolejorzu w 1992 roku. To także piłkarz, który posiadał podwójne obywatelstwo.
Next matches
Saturday
20.09 godz.17:30Wednesday
24.09 godz.18:45Recommended
Subscribe