2019-08-31 14:12 Marcin Maćkowiak , PC Przemysław Szyszka

Tylko remis juniorów starszych

W sobotę, w Popowie rozegrany został mecz czwartek kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 18, w którym Lech Poznań podejmował Cracovie. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla niebiesko – białych zdobył Damian Makuch.

Zespół prowadzony przez trenera Huberta Wędzonkę zdobył w dotychczasowych meczach siedem punktów. Po dwóch zwycięstwach z drużynami z Zabrza, ekipa niebiesko – białych wywiozła remis z Krakowa, po starciu z tamtejszą Wisłą. Teraz rywalem juniorów starszych Lecha Poznań była Cracovia, która do tej pory nie zdobyła jeszcze żadnego oczka. Na początku meczu lechici kontrowali spotkanie i praktycznie nie wychodzili z połowy gości. Raz za razem gospodarze mieli okazje do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności pod bramką golkipera pasów.

W 32. minucie przed polem karnym faulowany był Igor Ławrynowicz, a do piłki na osiemnastym metrze podszedł Damian Makuch, który strzelił obok źle ustawionego muru i wyprowadził drużynę juniorów starszych Lecha Poznań na prowadzenie 1:0. Mimo wielu sytuacji w okolicach pola karnego Cracovii, zespół prowadzony przez Huberta Wędzonkę schodził do przerwy z jednobramkowym prowadzeniem. Niejako przypominała się sytuacja z zeszłego tygodnia, kiedy to lechici prowadzili do przerwy 2:0 i grali dużo lepiej niż rywal, a ostatecznie zremisowali spotkanie. Tym razem piłkarze niebiesko – białych chcieli tego uniknąć.

Drugą połowa rozpoczęła się też pod dyktando gospodarzy tego spotkania. Kontrowali spotkanie będąc większość czasu na połowie piłkarzy z Małopolski. Jednak im dalej w mecz, tym bardziej sytuacja na boisku stawała się wyrównana. Mimo tego, piłkarze Lecha Poznań mieli jeszcze okazję by strzelić gola na 2:0 i praktycznie zamknąć rywalizacje z pasami. Jednak ostatnie dziesięć minut konfrontacji należało do graczy z Krakowa. Po kilku groźnym akcjach, w 86. minucie przyszła ta wyczekiwana przez gości okazja. Futbolówka została wbita w pole karne z prawej strony boiska, przeszła wszystkich zawodników, jednak zdążył do niej dopaść zamykający akcje gracz Cracovii, który pokonał Krzysztofa Bąkowskiego. W końcówce spotkania obie drużyny miały szanse, by zdobyć ostatecznie trzy punkty, ale żadna z okazji nie zakończyła się golem i tym samym powtórzył się scenariusz z poprzedniego tygodnia. Piłkarze trenera Huberta Wędzonki po czterech meczach mają 8 punktów na swoim koncie w tabeli rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

Lech Poznań U-18 – Cracovia U-18 1:1 (1:0)

Bramki: Makuch (32.) – (86.)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski – Jerzy Tomal, Maksymilian Tkocz, Filip Borowski (86. Jędrzej Strózik), Krystian Palacz – Karol Fietz, Patryk Gogół, Igor Ławrynowicz (78. Filip Wilak) – Damian Kołtański, Adrian Ratajczyk (68. Antoni Prałat), Damian Makuch (46. Kacper Wachowiak)