2016-08-05 20:25 Mateusz Szymandera

Wysokie zwycięstwo w sparingu

Od zwycięstwa rozpoczął przygotowania do nowego sezonu zespół juniora młodszego Lecha Poznań. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wygrali 5:0 z Lechią Gdańsk. Spotkanie rozegrano w Popowie.

Zawodnicy Kolejorza kontrolowali przebieg meczu od pierwszej minuty. Wynik spotkania otworzyli już w 14. minucie, gdy podanie Oskara Nowaka wykorzystał Wiktor Pleśnierowicz. Kilkanaście minut później zespół Bochińskiego podwyższył prowadzenie. Tym razem to Pleśnierowicz zagrywał piłkę, a do siatki skierował ją Jakub Karbownik. Przed przerwą lechici zdobyli jeszcze trzecią bramkę, a piłkę w siatce umieścił Bartosz Bartkowiak.

Po przerwie poznaniacy potwierdzili swoją dominację. W 58. minucie Szymon Czyż zagrał do Jakuba Karbownika, który zdobył czwartą bramkę dla Lecha w tym meczu. Napastnik zespołu juniora młodszego cztery minuty później skompletował hat-tricka i ustalił wynik spotkania, które Kolejorz wygrał ostatecznie 5:0.

- Zawodnicy są w treningu od dwóch tygodni. Cieszę się, że po przerwie wakacyjnej wszyscy wrócili zdrowi i bardzo zmobilizowani do stawiania kolejnych kroków w rozwoju piłkarskim. Konsekwentnie realizujemy plan jaki mamy wobec tych chłopaków. Potrzebujemy teraz spokoju do jeszcze cięższej pracy - mówił po spotkaniu Bartosz Bochiński, który od nowego sezonu prowadzi drużynę juniora młodszego.

LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 5:0

Bramki: Pleśnierowicz (14), Karbownik (30), Bartkowiak (38), Karbownik (58), Karbownik (62)

Lech (pierwsza połowa): Łukasz Benedykciński - Michał Zimmer, Jan Andrzejewski, Wiktor Pleśnierowicz, Karol Smajdor - Jakub Białczyk, Kacper Janiak, Bartosz Bartkowiak - Oskar Nowak, Jakub Karbownik, Olaf Kobacki

Lech (druga połowa): Zawodnik testowany - Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Wiktor Pleśnierowicz, Bartłomiej Burman - Mateusz Skrzypczak, Szymon Czyż, Łukasz Bogajewski - Zawodnik testowany, Jakub Karbownik, Sebastian Jarosz