2018-02-10 16:20 Adrian Gałuszka , PC Marcin Rajczak

Lechici zwyciężyli z AP Progres Kraków

W sobotę w drodze powrotnej ze Słowacji dwie drużyny Akademii Lecha Poznań rozegrały swoje mecze kontrolne w Krakowie z AP Progres. Juniorzy starsi wygrali swoje spotkanie 4:1, z kolei ich młodsi koledzy potrafili zwyciężyć z gospodarzami w stosunku 2:1.

Przed południem ze swoimi przeciwnikami zmierzyli się zawodnicy prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kołodzieja. Starcie rozpoczęli świetnie, bo od dwóch szybko strzelonych goli autorstwa pomocnika Eryka Kryga (na zdjęciu) i napastnika Huberta Sobola. Gracze Progresu kontakt złapali jednak jeszcze przed przerwą, kiedy to bramkarz niebiesko-białych, Łukasz Benedykciński, jedyny raz tego dnia musiał wyciągać piłkę z bramki.

Druga połowa to już spora przewaga w wykonaniu lechitów, która przyniosła im efekt w postaci jeszcze bardziej okazałego zwycięstwa. Dziesięć minut po wznowieniu gry trafił wprowadzony od początku tej części gry pomocnik Łukasz Adamczak, a w jednej z ostatnich akcji starcia wynik na 4:1 ustalił inny rezerwowy, Patryk Rząsa.

Bardziej zacięte spotkanie stoczyli w sobotę dowodzeni przez szkoleniowca Bartosza Bochińskiego juniorzy młodsi. Do przerwy przegrywali w swoim pojedynku z krakowianami, ale w drugich 40 minutach już tylko oni zaliczali trafienia na swoim koncie. Uczynili to za sprawą grającego na co dzień w ekipie trampkarzy pomocnika, Igora Ławrynowicza, oraz atakującego Adriana Ratajczyka. Ten ostatni pojawił się na boisku dziesięć minut po przerwie, ale na sześć minut przed końcowym gwizdkiem przesądził o losach sparingu na korzyść swojej drużyny.

- Jesteśmy zadowoleni z przebiegu spotkania, w pełni je kontrolowaliśmy od pierwszego do ostatniego gwizdka. Zakończyliśmy intensywny okres, w którym rozegraliśmy dwie gry kontrolne w krótkim odstępie czasu. Cieszy nas konsekwencja w realizacji określonych założeń przedmeczowych – powiedział po końcowym gwizdku pierwszego z meczów asystent opiekuna juniorów starszych, Jakub Leosz.

Juniorzy starsi:

AP Progres Kraków – Lech Poznań 1:4 (1:2)

Bramki: (44) – Kryg (3), Sobol (4), Adamczak (55), Rząsa (90)

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński – Michał Zimmer, Jan Klimek (65. Bartosz Bartkowiak), Kacper Andrzejewski, Jakub Borowiak, Marcin Maćkowiak, Eryk Kryg, Łukasz Norkowski, Jakub Kamiński (46. Łukasz Adamczak), Hubert Sobol (75. Patryk Rząsa), Paweł Tupaj (46. Kacper Janiak)

Juniorzy młodsi:

AP Progres Kraków – Lech Poznań 1:2 (1:0)

Bramki: (29) – Ławrynowicz (59), Ratajczyk (74)

Lech Poznań: Szymon Matysiak – Eryk Olejnik, Mateusz Bieniek (60. zawodnik testowany), zawodnik testowany (60. zawodnik testowany), zawodnik testowany (41. Dawid Rezaeian), Kacper Wachowiak, zawodnik testowany (41. Wojciech Kryger), Igor Ławrynowicz, Franciszek Marzec, Kacper Giełzak, Filip Szymczak (50. Adrian Ratajczyk)