2017-10-23 18:35 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Poważna kontuzja Situma

Co najmniej sześć tygodni potrwa przerwa w treningach Mario Situma. Chorwat w poniedziałek przeszedł badania, które potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia sztabu medycznego. To jednak nie jedyny zawodnik, który w ostatnim czasie miał problemy zdrowotne.

Situm zgłosił uraz w pierwszej połowie spotkania z Lechią Gdańsk. Został w 27. minucie spotkania zmieniony przez Mihaia Raduta. - Mario ma uszkodzenie więzadła w stawie skokowym i z tego powodu czeka go przerwa od sześciu do ośmiu tygodni. W tym momencie czekamy na zejście obrzęku. Za tydzień przejdzie kontrolę - przyznaje klubowy lekarz dr Andrzej Pyda.

W poniedziałek badania przeszedł też Rafał Janicki. Obrońca także ze względu na problemy ze stawem skokowym nie dokończył pierwszej połowy sobotniego meczu z Lechią. - Badania nie wykazały w jego przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu. W najbliższych dniach będzie wznawiał treningi. Dopiero wtedy podejmiemy decyzję o tym, kiedy będzie gotowy do gry - zaznacza lekarz.

Pomyślnie zakończył się zabieg Nickiego Bille, który miał złamany nos. W najbliższym tygodniu będzie on trenował indywidualnie. - Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia wróci do treningów. Będzie mógł wznowić zajęcia w masce ochronnej. Do gry powinien być gotowy najwcześniej po przerwie na mecze reprezentacji - podkreśla dr Pyda.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij