2017-10-23 18:35

Poważna kontuzja Situma

Co najmniej sześć tygodni potrwa przerwa w treningach Mario Situma. Chorwat w poniedziałek przeszedł badania, które potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia sztabu medycznego. To jednak nie jedyny zawodnik, który w ostatnim czasie miał problemy zdrowotne.

Situm zgłosił uraz w pierwszej połowie spotkania z Lechią Gdańsk. Został w 27. minucie spotkania zmieniony przez Mihaia Raduta. - Mario ma uszkodzenie więzadła w stawie skokowym i z tego powodu czeka go przerwa od sześciu do ośmiu tygodni. W tym momencie czekamy na zejście obrzęku. Za tydzień przejdzie kontrolę - przyznaje klubowy lekarz dr Andrzej Pyda.

W poniedziałek badania przeszedł też Rafał Janicki. Obrońca także ze względu na problemy ze stawem skokowym nie dokończył pierwszej połowy sobotniego meczu z Lechią. - Badania nie wykazały w jego przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu. W najbliższych dniach będzie wznawiał treningi. Dopiero wtedy podejmiemy decyzję o tym, kiedy będzie gotowy do gry - zaznacza lekarz.

Pomyślnie zakończył się zabieg Nickiego Bille, który miał złamany nos. W najbliższym tygodniu będzie on trenował indywidualnie. - Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia wróci do treningów. Będzie mógł wznowić zajęcia w masce ochronnej. Do gry powinien być gotowy najwcześniej po przerwie na mecze reprezentacji - podkreśla dr Pyda.

Następne mecze

Niedziela 16.12 godz.18:00
Zagłębie Sosnowiec
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.12 godz.20:30
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij