2016-08-09 18:17 Mateusz Szymandera

Relacja live: Podbeskidzie - Lech 0:3

Lech Poznań walczy o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. We wtorek podopieczni trenera Jana Urbana rywalizują z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na naszej stronie interetowej prowadzimy tekstową relację na żywo z tego meczu.

(Strona nie odświeża się automatycznie naciśnij F5)

90. minuta: Strzał prosto w mur. Sędzia kończy mecz. Awansujemy do 1/8 finału Pucharu Polski. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych pomeczowych relacji.

90. minuta: Bednarek fauluje 20 metrów przed bramką. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

86. minuta: Nicki Bille wykorzystuje sytuacje sam na sam i uderza nad bezradnym Lisem.

86. minuta: GOOOOL! 3:0!!

85. minuta: Kontratak Lecha. Jóźwiak do Gajosa, ten uderza, ale zablokowany strzał.

84. minuta: Chmiel na wolne pole do Jonkisza i w ostatniej chwili Jóźwiak ratuje sytuacje.

81. minuta: Trzecia zmiana w Lechu.Kamil Jóźwiak za Szymona Pawłowskiego.

81. minuta: Gajos na wolne pole do Pawłowskiego, ale spalony.

79. minuta: Feruga uderza z 20 metra, ale trafia w plecy Gajosa.

77. minuta: Teraz Sierpina groźnie zagrywa na szesnasty metr do Chmiela, ale świetnie zachowuje się Majewski, który przejmuje piłkę.

76. minuta: Teraz piłkę przejęli gospodarze, ale wysoki pressing Lecha nie pozwala im nawet na przeniesienie ciężaru gry na połowę Kolejorza.

75. minuta: Lechici długo rozgrywają piłkę. Robią to cierpliwie. Szukają okazji do kolejnego zagrożenia bramce Podbeskidzia.

72. minuta: Zejdzie Robert Demjan. W jego miejsce Kamil Jonkisz.

71. minuta: Podbeskidzie musi odrabiać straty i to ono atakuje. Teraz będzie rzut rożny dla gospodarzy.

68. minuta: Dwie zmiany w Podbeskidziu. Schodzi Ariel Wawszczyk w jego miejsce Mariusz Magiera. Schodzi Marek Sokołowski wchodzi Paweł Tarnowski.

66. minuta: Zmiana w Lechu. Maciej Gajos wchodzi za Łukasza Trałkę, który przekazuje opaskę kapitana Szymkowi.

65. minuta: Strzał ze skraju pola karnego Sierpiny nie sprawił Putnockiemu żadnych problemów.

63. minuta: Piłkę przejmuje Majewski, który zagrywa do Pawłowskiego. Ten mija rywala i dośrodkowuje na długi słupek do Nickiego Bille. Duńczyk uderza po długim słupku i podwyższa prowadzenie Lecha.

63. minuta: GOOOL!!! 2:0 DLA LECHA!

61. minuta: Dośrodkowanie Majewskiego mija szesnastkę. Piłka trafia do Sokołowskiego, który długim podaniem uruchamia Kołodzieja. Ten przegrywa pojedynek o piłkę z Kędziorą, który podaje Putnockiemu.

60. minuta: Świetny odbiór pary Trałka - Tetteh. Trałka podaje do Majewskiego, który strzela z 30 metrów. Uderzenie zablokowane rzut rożny.

59. minuta: Lechici dają trochę odechnąć defensywie, która ostatnio miała trochę pracy. Teraz poznaniacy atakują.

58. minuta: Z boiska schodzi Jevtić. Wejdzie Majewski.

57. minuta: Mocne uderzenie w mur, poprawka ląduje w rękach Putnockiego.

57. minuta: Kołodziej mija Pawłowskiego i Kadara i ma autostradę do bramki Lecha. W ostatniej chwili barkiem atakuje go Tetteh, a sędzia odgwizduje faul 20 metrów od bramki. Będzie groźnie.

55. minuta: Rzut wolny z prawej strony bramki Lecha. Niecelne dośrodkowanie i zaczniemy od bramki.

54. minuta: Pewnie piłkę łapie Putnocky.

53. minuta: Powinno być 1:1. Demjan miał na plecach Bednarka, podaje do Chmiela, który uderza, ale świetnie broni Putnocky. Piłka spada pod nogi Demjana, który strzela, ale znów świetnie Putnocky i wciąż prowadzimy. Rzut rożny dla Podbeskidzia.

52. minuta: Kontratak Lecha. Piłka trafia do Pawłowskiego, który wbiega w pole karne. "Szymek" zbiega do środka, mija Deję, ale uderza za słabo, aby zaskoczyć Lisa.

51. minuta: Podbeskidzie dłużej utrzymuje się przy piłce, ale poznaniacy świetnie ustawieni nie pozwalają drużynie rywali na stworzenie zagrożenia.

49. minuta: Kołodziej z dystansu, ale daleko od bramki.

48 minuta: Z narożnika Kołodziej, ale za słabe dośrodkowanie i piłkę przejmują lechici.

48. minuta: Chmiel zagrał w pole karne do Demjana, który szukał okazji do uderzenia. Oddał strzał, ale świetnie jego intencje przeczytał Bednarek. Rzut rożny.

47. minuta: Tetteh do uciekającego na wole pole Kędziory, ale za mocno.

46. minuta: Rozpoczyna Podbeskidzie. Oba zespoły bez zmian.

Przerwa: Na murawie pojawili się też lechici. Za chwilę początek drugiej połowy.

Przerwa: Zawodnicy Podbeskidzia są już na boisku.

Przerwa: Mecz na stadionie ogląda 4510 widzów.

45. minuta: Doliczony czas gry jak najlepiej starało się wykorzystać Podbeskidzie, ale nie zagroziło bramce Lecha. Koniec pierwszej połowy.

45. minuta: Sędzia do pierwszej połowy doliczył co najmniej minutę.

44. minuta: Jevtić z wolnego do Kędziory, który wyprzedza obrońców i głową uderza obok bezradnego Lisa.

44. minuta: GOOOOOOOOL!!!!

43. minuta: Kędziora podaje do Makuszewskiego, który faulowany przez Wawszczyka. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

42. minuta: Feruga do Demjana i znów świetnie Bednarek.

41. minuta: Dośrodkowanie Kołodzieja z prawej strony boiska. Byłoby groźnie, ale świetna interwencja Bednarka, który wybija piłkę daleko od pola karnego.

39. minuta: Dośrodkowanie Jevticia przeciął obrońca gospodarzy, który zainicjował kontatak. Sierpina zagrał do Chmiela, a ten nie zdążył dopaść do piłki. Gdyby to zrobił Podbeskidzie by prowadziło, a tak piłkę złapał Putnocly. 40. minuta. Żółta kartka za faul na Demjanie Macieja Wilusza.

38. minuta: Kolejna świetna akcja Lecha. Kontratak Kolejorza zapoczątkował Jevtić, który zagrał do boku do Pawłowskiego, ten odegrał Szwajcarowi, ktory obrócił się na piłce i uderzył. Futbolówka w ostatniej chwili została zablokowana przez jednego z rywali i nieznacznie minęła słupek bramki Podbeskidzia.

37. minuta: Przez dłuższą chwilę gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie Lecha. Nie potrafią jednak znaleźć sposobu, żeby zagrozić bramce Putnockiego.

36. minuta: Lechici od początku aktywni w ofensywie. Oddali groźny strzał za sprawą Jevticia. Swoje sytuacje mieli też zawodnicy Podbeskidzia. Wyrównane spotkanie.

34. minuta: Nicki Bille zagrywa piętką do Pawłowskiego, który wygrywa walkę o piłkę z Sokołowskim, ale chwilę później futbolówkę wybija Deja. Po drugiej stronie boiska walkę o piłkę stoczyli Demjan i Wilusz. Lepszy okazał się obrońca Lecha.

33. minuta: Bednarek wrócił na boisko.

32. minuta: Problemy zdrowotne ma Bednarek. Na murawie są nasi klubowi lekarze. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

31 minuta: Strzał z 25. metrów daleko od bramki Putnockiego.

28. minuta: Teraz bardzo niebezpiecznie pod bramką Lecha. Na bramkę uderzał Jakubik, ale bardzo dobrze interweniuje Putnocky, który odbił piłkę do boku.

27. minuta: Kolejna dobrze zapowiadająca się akcja. Piłkę przy nodze miał Pawłowski, który zbiegł do środka, ale zagrał piłkę pod nogi Menzela.

26 minuta: Coraz groźniej atakują piłkarze Lecha. Makuszewski zagrał na wolne pole do Kędziory, który wygrał walkę o pozycję z Wawszczykiem. Kędziora zagrał do niepilnowanego Jevticia, ale ten źle trafił w piłkę.

25 minuta: Jevtić do Kadara, ale ten zatrzymał dobrze zapowiadająca się akcję Lecha. Po chwili znów piłka trafiła do Kadara, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Sokołowskiego.

23. minuta: Świetne uderzenie Jevticia z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu Szwajcara leciała w okienko bramki, ale Lis świetnie sparował ją na rzut rożny.

22 minuta: Bednarek do Makuszewskiego, który przyjmuje piłkę 25 metrów przed bramką Lisa. Nie zdążył jednak z nią nic zrobić, bo natychmiast był faulowany przez rywala.

21 minuta: Demjan zagrywa w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę przejmuje Bednarek. Gdyby nie to byłoby bardzo groźnie.

19. minuta: Fragment meczu dla Lecha. Aktywny od początku Nicki Bille. Teraz podawał do Darko Jevtivia, ale Sokołowski wybija piłkę głową.

16. minuta: Kadar do niepilnowanego Nicki Bille. Duńczyk mija Menzela zwodem i uderza na bramkę. Pewnie interweniuje jednak Lis.

15. minuta: Strzału z woleja próbowali Wilusz i Pawłowski. Obie próby nieudane.

14. minuta: Jevtić do Nickiego Bille, ten wpada w pole karne i podaje na długi słupek do Pawłowskiego. Jego intencje wyczuwa jednak Deja, który wybija na rzut rożny.

10. minuta: Wilusz ratuje Lecha. W ostatniej chwili blokuje uderzenie rywala. Uderzał Sierpina.

7. minuta: Teraz groźnie pod bramką Lecha. Podanie rywala na wolne pole przejmuje jednak Wilusz.

6. minuta: Kadar przerzuca do Makuszewskiego, który natychmiast zagrywa do Kędziory. Obrońca podaje do Pawłowskiego, ale jego podanie niecelne.

4. minuta: Dośrodkowanie Jevticia, ale wybijają obrońcy Podbeskidzia.

3. minuta: Robert Menzel ukarany żółtą kartką po faulu na Nickim Bille. Rzut wolny na wysokości pola karnego gospodarzy.

3. minuta: Przy piłce dłużej utrzymują się poznaniacy. Rozgrywają piłkę, ale na razie nie zagrozili bramce Mateusza Lisa.

1. minuta: Darko Jevtić do Łukasza Trałki i gramy!

18:59: Losowanie stron. Zaczną lechici.

18:58: Piłkarze wychodzą właśnie na boisko. Gospodarze zagrają na niebiesko, a Kolejorz na biało.

18:57: Nad stadionem przestało padać.

18:55: Dzisiejszy mecz to okazja do debiutu Matusa Putnockiego w barwach Kolejorza. W tym sezonie we wszystkich oficjalnych meczach bronił Jasmin Burić, który w spotkaniu z Podbeskidziem usiądzie na ławce rezerwowych.

18:52: Trener Lecha zapowiadał zmiany w składzie i słowa dotrzymał. Pięciu piłkarzy wymienił w porównaniu do ostatniego meczu ligowego Jan Urban.

18:46: Poznaniacy skończyli rozgrzywkę. Początek spotkania coraz bliżej.

18:44: Wiemy też w jakim składzie zagrają dzisiaj gospodarze:

18:41: Piłkarze Lecha w dzisiejszym meczu muszą szczególnie uważać na Roberta Demjana. Na napastnika Podbeskidzia zwraca uwagę także trener Kolejorza Jan Urban. - Wiele piłek grają na Demjana, bo ma on bardzo dobre warunki fizyczne. Znakomicie gra ciałem, tyłem do bramki. Często zawodnicy grają na niego, bo wiedzą, że on potrafi wygrać walkę o bezpańską piłkę rzuconą na połowę rywala - mówi szkoleniowiec Lecha.

18:37: Pięć lat temu lechici zagrali po raz ostatni z Podbeskidziem w Pucharze Polski. Decydujący o awansie mecz Kolejorz zagrał w Bielsku-Białej. Mimo tego, że poznaniacy przegrywali 0:2, to ostatecznie zdobyli trzy bramki i wyeliminowali swojego rywala. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.

18:33: Na boisko wybiegli już piłkarze obu drużyn. Początek spotkania za 27 minut.

18:29: Pogoda w Bielsku-Białej nie rozpieszcza. Od dwóch godzin pada deszcz.

18:27: W zespole Podbeskidzia zadebiutuje dzisiaj Mateusz Lis. Bramkarz został przed sezonem wypożyczony z Kolejorza do zespołu prowadzonej przez trenera Dariusza Dźwigałę.

18:23: Piłkarze Kolejorza przyjechali na stadion kilkadziesiąt minut temu:

18:20: Bramkarze Lecha wyszli już na rozgrzewkę i przygotowują się do spotkania.

18:17: Lechici w meczu z Podbeskidziem zagrają w takim zestawieniu:

18:15: Witamy Państwa z Bielska-Białej, gdzie o godz. 19:00 piłkarze Kolejorza zagrają mecz 1/16 finału Pucharu Polski.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - LECH POZNAŃ 0:3

Bramki: Kędziora (44), Nicki Bille (63), Nicki Bille (86)

Żółte kartki: Menzel, Wilusz

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Mateusz Lis - Marek Sokołowski (68. Przemysław Tarnowski), Adam Deja, Robert Menzel, Ariel Wawszczyk (68. Mariusz Magiera) - Damian Jakubik, Damian Chmiel - Dariusz Kołodziej, Daniel Feruga, Łukasz Sierpina - Robert Demjan (72. Kamil Jonkisz)

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Maciej Wilusz, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Maciej Makuszewski, Darko Jevtić (58. Radosław Majewski), Szymon Pawłowski (81. Kamil Jóźwiak) - Nicki Bille