2017-07-17 15:29 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Tomczyk z nowym kontraktem

Paweł Tomczyk na dłużej w Lechu Poznań. 19-letni napastnik w poniedziałek podpisał nową umowę z Kolejorzem. Z poznańskim klubem związał się kontraktem do czerwca 2021 roku.

Napastnik jest wychowankiem klubu z Bułgarskiej. Trenuje w nim od dwunastu lat. Ciężka praca i zaangażowanie na treningach spowodowały, że przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii Lecha Poznań i trafił do pierwszej drużyny. W grudniu minionego roku zadebiutował na boiskach ekstraklasy. Łącznie w całym sezonie zagrał w czterech spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Marzenia się spełniają. Kolejnym jest to, by na stałe zagościć w pierwszym składzie i zdobyć dla tego klubu wiele bramek. Tych jeszcze nie ma, ale liczę na to, że gdy dostanę szansę w pierwszej drużynie, to ją wykorzystam. Chcę strzelać nie tylko w sparingach, ale też w lidze. Podpisałem kontrakt, bo ufam klubowi i wiem, że on pomoże mi się rozwinąć - mówił po podpisaniu umowy Tomczyk.

Rozpoznawalnym znakiem Tomczyka jest jego bramkostrzelność. Już od najmłodszych lat był bardzo skuteczny. W Centralnej Lidze Juniorów zdobył 21 bramek. W kolejnym sezonie występował już na boiskach trzecioligowych. W drużynie rezerw w 29 meczach zdobył 20 bramek. Wysoka skuteczność nie umknęła uwadze trenera, który włączył Tomczyka do pierwszej drużyny.

- Paweł dysponuje instynktem strzeleckim. To coś, czego nie da się wytrenować i wyćwiczyć. Ta skuteczność jest jego atutem. Wiemy, że musi mieć możliwość regularnej gry. Tylko wtedy może się rozwinąć i stawać lepszym zawodnikiem. Staramy się stworzyć Pawłowi takie warunki. I jednym z nich jest też nowy kontrakt, który daje zawodnikowi stabilizację. To sygnał, że na niego stawiamy i jesteśmy w stosunku do niego cierpliwi - tłumaczy wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij