2012-04-22 00:00 Jakub Szymczak

ME: Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2

W spotkaniu 27. kolejki Młodej Ekstraklasy, Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Legią Warszawa 1:2. Obie bramki dla gości zdobył Michał Górski. Honorowe trafienie dla poznaniaków zaliczył Tomasz Kędziora. Po dwóch czerwonych kartkach lechici kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Spotkanie z Legią Warszawa było pierwszym w podstawowym składzie drużyny Młodej Ekstraklasy dla Karola Linettego, który jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski i wraz z nią wystąpi w Mistrzostwach Europy do lat 17. Spotkanie lepiej zaczęli poznaniacy, którzy już w 7 minucie mogli objąć prowadzenie. Drygas wypatrzył Wolskiego, ale ten z 10 metrów trafił w poprzeczkę. Minutę później odpowiedzieli goście, jednak Derbisz odważnym wyjściem powstrzymał będącego sam na sam Górskiego. W 10 minucie znów okazję mieli poznaniacy. Wolski odebrał piłkę na połowie rywala i znalazł na 16 metrze Linettego. Ten jednak źle trafił w piłkę i ta poleciała daleko od bramki Szumskiego. W 15 minucie prowadzenie objęła Legia. Górski anemicznie uderzył z dystansu, ale po drodze piłka trafiła w obrońcę Kolejorza i wpadła do bramki obok kompletnie zmylonego Derbisza. Lech mógł wyrównać trzy minuty później, jednak strzał głową Wolskiego po dośrodkowaniu Kędziory złapał Szumski. W 23 minucie z dystansu w poprzeczkę trafił Furman. W końcówce pierwszej odsłony Legia cofnęła się i czekała na kontry, a Lech miał spore problemy w ataku pozycyjnym. Dopiero w 45 minucie poznaniacy mieli okazję do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Byszewskiego, Drygas uprzedził Szumskiego, jednak jego strzał głową golkiper gości zdołał jeszcze odbić.

Druga połowa dla poznaniaków zaczęła się fatalnie. W 56 minucie wprowadzony po przerwie Borowski sfaulował będącego sam na sam z bramkarzem Górskiego. Sędzia ukarał obrońcę Lecha czerwoną kartką i podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystał sam poszkodowany. Grający w osłabieniu Lech nie zamierzał się poddawać. W 63 minucie bramkę kontaktową strzelił Kędziora, który kapitalnie wykonał rzut wolny. Przewaga liczebna Legii nie była widoczna. Lech starał się atakować, jednak nie miał spore problemy z tworzeniem sytuacji bramkowych. Sytuacja poznaniaków jeszcze bardziej skomplikowała się w 84 minucie, gdy sędzia pokazał czerwoną kartkę Kędziorze za faul na Widejce. Mimo gry w podwójnym osłabieniu Lech nadal atakował, ale wyrównać już nie zdołał. Najlepszą okazję w 90 minucie miał Kapsa po dośrodkowaniu Chromińskiego, jednak z pięciu metrów skiksował i jego lekki strzał pewnie złapał Szumski.

Lech Poznań ME - Legia Warszawa ME 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Górski (15), 0:2 Górski (57-karny), 1:2 Kędziora (63)

Sędzia: Tomasz Wira

Żółte kartki: Chromiński, Drygas - Furman, Starek

Czerwone kartki: Borowski (56-za faul taktyczny), Kędziora (84-za faul)

Lech ME: Seweryn Derbisz - Tomasz Kędziora, Adrian Cieślak (46. Jakub Borowski), Karol Zaniewski, Maciej Maślany - Dominik Chromiński, Kamil Drygas - Marcin Byszewski (82. Bartłomiej Olejniczak), Karol Lisetty, Paweł Baraniak (66. Jakub Kapsa) - Patryk Wolski

Legia ME: Jakub Szumski - Michał Grudniewski (46. Mateusz Długołęcki), Mateusz Cichocki, Cezary Michalak, Bartosz Widejko - Michał Kopczyński, Albert Bruce (46. Kordian Latos),  Dominik Furman (90. Kamil Dankowski) - Mateusz Romachów (84. Marcel Gąsior), Maciej Górski, Kamil Kamiński (63. Kacper Starek)