2012-01-29 00:00 Jakub Szymczak

Lech Poznań - FC Vaduz 0:1

W swoim pierwszym meczu podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech Poznań przegrał z FC Vaduz 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 67 minucie Franz Burgmeier. Skrót w LechTV.

Początek meczu zdecydowanie należał do poznaniaków. Najlepszej okazji po dośrodkowaniu Toneva z rzutu rożnego w 5 minucie nie wykorzystał Ślusarski. Vaduz atakował rzadko i w pierwszej połowie nie zagroził poważnie bramce Lecha. Poznaniacy częściej byli przy piłce, atakowali, ale z czasem też mieli coraz większe problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji. W 39 minucie Lech powinien prowadzić. Błąd popełnił Jehle, ale Ślusarski nie trafił w światło bramki. Tuż przed przerwą ładną dwójkową akcję popisali się Henriquez i Rudnev, po której ten drugi umieścił piłkę w siatce. W momencie podania znajdował się jednak na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał.

Od początku drugiej połowy obraz gry niewiele się zmienił, ale odważniej atakowali zawodnicy Vaduz. Wśród nich prym wiódł Sara, który sygnał do ataku dał strzałem z rzutu wolnego. Austriacki pomocnik jeszcze groźniej uderzył w 64 minucie, ale Wandzel był na posterunku. Trzy minuty później Vaduz prowadził już 1:0. Z lewej strony dośrodkował Burgmeier, żaden z zawodników nie przeciął toru lotu piłki i dośrodkowanie zamieniło się w strzał, który zaskoczył golkipera Kolejorza. Lech szybko próbował odpowiedzieć, jednak strzał Wojtkowiaka po dośrodkowaniu z rogu Stilica był nieskuteczny. Więcej okazji do wyrównania już nie było i pierwszy sparing w Hiszpanii zakończył się jednobramkową porażką Lecha.

Lech Poznań - FC Vaduz 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Burgmeier (67)

Lech: Krzysztof Kotorowski (46. Aleksander Wandzel) - Marcin Kikut (46. Grzegorz Wojtkowiak), Hubert Wołąkiewicz (46. Marcin Kamiński), Ivan Djurdjević (46. Manuel Arboleda), Luis Henriquez (46. Marciano Bruma) - Mateusz Możdżeń (46. Szymon Drewniak), Kamil Drygas (46. Dimitrije Injac), Sergei Krivets (46. Rafał Murawski) - Aleksandar Tonev (46. Semir Stilić), Artiom Rudnev (70. Patryk Wolski), Bartosz Ślusarski (46. Vojo Ubiparip)

Vaduz: Peter Jehle - Reto Zanni (68. Yves Oehri), Dusan Cvetinović, Luca Denicola (58. Roland Schwegler), Pascal Cerrone - Matthias Baron (68. Ramon Cechini), Mario Kienzl (46. Nicolas Hasler), Mario Sara (68. Martin Rechsteiner), Franz Burgmeier - Moreno Merenda (58. Mariano Tripoldi), Diego Ciccone (28. David Hasler)