2020-09-28 12:59 Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: Mleczko znów z czystym kontem

Drugi raz z rzędu pełne 90 minut bez puszczonego gola zaliczył wypożyczony z Lecha Poznań do Widzewa Łódź Miłosz Mleczko

21-letni golkiper wskoczył do bramki Widzewa dwa tygodnie temu i zadebiutował w prestiżowych derbach z ŁKS-em, których jednak nie mógł wspominać najlepiej, bo jego zespół przegrał na własnym stadionie 0:2. Znacznie lepiej było kilka dni później w meczu ze Stomilem Olsztyn, gdy „Miły” znów stanął między słupkami i pierwszy raz zachował czyste konto. Swoją dobrą formę wychowanek Lecha potwierdził także w ostatni weekend w starciu z GKS-em Jastrzębie, które także zakończył bez puszczonego gola i pomógł Widzewowi w zaliczeniu drugiego zwycięstwa z rzędu.

Tym razem czystego konta nie udało się za to zaliczyć innemu wypożyczonemu bramkarzowi Kolejorza Bartoszowi Mrozkowi. Jego GKS Katowice prowadził z Pogonią Siedlce 2:1, ale ostatecznie musiał zadowolić się remisem, bo rywale wyrównali w ostatniej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego.

Znacznie lepszy humor po końcowym gwizdku miał wypożyczony do Arki Gdynia Juliusz Letniowski, bo ekipa z Trójmiasta podtrzymała świetną dyspozycję i nadal ma w lidze komplet zwycięstw. W ostatni weekend gdynianie wygrali w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką 1:0, a Letniowski spędził na boisku 73 minuty – tym razem wyjątkowo bez zdobyczy bramkowej. Na kolejnego gola 22-latek zapoluje we wtorek (29 września), gdy Arka zagra u siebie z klubem innego wypożyczonego lechity Łukasza Norkowskiego, czyli GKS-em Tychy.

W miniony weekend młody pomocnik Kolejorza całe spotkanie tyszan z Resovią Rzeszów (2:1) obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych, podobnie jak wypożyczony do Puszczy Niepołomice Mateusz Skrzypczak (2:0 z Chrobrym Głogów). Kolejny występ na pierwszoligowych boiskach zaliczył za to inny młody pomocnik Kolejorza Bartosz Bartkowiak, który zagrał 20 minut w koszulce Miedzi Legnica w zremisowanym meczu z Koroną Kielce (1:1).

Dopiero w poniedziałek wieczorem szansę kolejnego występu otrzymać może z kolei jedyny z wypożyczonych do ekstraklasy lechitów – napastnik Paweł Tomczyk. Jego Stal Mielec o godzinie 18 zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice.

W miniony poniedziałek z kolei pierwszy występ w tym sezonie na wypożyczeniu do Pacos de Ferreira zaliczył Joao Amaral. Portugalczyk zagrał 74 minuty i zanotował asystę w starciu z Portimonense, ale na kolejne mecze przyjdzie mu niestety poczekać, ponieważ jego obecny klub właśnie wydał komunikat, że 28-latek ma pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV2.