2018-06-04 08:32 Wiktoria Łabędzka , fot. Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: Dwa gole Tomczyka

Paweł Tomczyk zdobył dwie bramki w meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stalą Mielec. W barwach Puszczy Niepołomice zadebiutował natomiast Miłosz Mleczko. W miniony weekend sezon ligowy zakończyło siedmiu wypożyczonych piłkarzy Kolejorza.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Tomczyk. 20-latek wypożyczony z Kolejorza od samego początku spotkania był jedną z wyróżniających się postaci swojego zespołu. Pierwsze trafienie zanotował w 13. minucie po pewnie wyegzekwowanym rzucie karnym. W drugiej połowie podwoił swój dorobek bramkowy, wykorzystując sytuację sam na sam. Napastnik został zmieniony w 79. minucie. Ostatecznie jego drużyna zwyciężyła 4:0 i zakończyła sezon na dziewiątym miejscu.

Długo na swój debiut musiał czekać Miłosz Mleczko. Bramkarz wypożyczony do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice wszedł na boisko w 23. minucie kończącego sezon spotkania przeciwko pierwszej w tabeli Miedzi Legnica. Na boisku zstąpił kontuzjowanego pierwszego bramkarza zespołu Marcina Staniszewskiego. 19-latek popisał się dwoma dobrymi interwencjami – najpierw powstrzymał silny strzał Pawła Zielińskiego, a kilkanaście minut później próbę z ostrego kąta Mateusza Piątkowskiego. W 80. minucie meczu musiał jednak uznać wyższość pierwszego z nich. Puszcza zdołała wyrównać w doliczonym czasie gry.

Na pierwszoligowych boiskach zameldowali się również Dariusz Formella oraz Mateusz Lis. Ich Raków Częstochowa zremisowała 1:1 w meczu przeciwko Pogoni Siedlce. Obaj na boisku spędził 90 minut. W równolegle trwającym spotkaniu z GKS-em Tychy w barwach Zagłębia Sosnowiec zagrał Tymoteusz Puchacz. Dla obrońcy było to piętnaste pełne spotkanie rozegrane na wypożyczeniu. Wicemistrzowie pierwszej ligi przegrali 0:2.

W meczach swoich drużyn zaprezentowali się także Marcin Wasielewski oraz Sebastian Jarosz. Obrońca rozegrał 90 minut w sobotnim starciu Znicza Pruszków z ROW-em Rybnik, wygranym przez gospodarzy 3:0. Reprezentant juniorów starszych Warty Poznań wszedł natomiast z ławki rezerwowych w przegranym 2:1 spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Grał 20 minut.