2022-03-05 15:22 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Bolesna porażka rezerw

Druga drużyna Lecha Poznań przegrała z rezerwami Śląska Wrocław 0:4. Gole w tym meczu strzelali Adrian Bukowski, Piotr Samiec-Talar oraz dwukrotnie Sebastian Bergier. Lechici ponieśli pierwszą porażkę od połowy września 2021 roku.

Rezerwy Lecha Poznań zainaugurowały rundę wiosenną na własnym boisku. Zawodnicy trenera Artura Węski zmierzyli się z drugą drużyną Śląska Wrocław. Goście w poprzednim tygodniu pauzowali ze względu na wycofanie się z rozgrywek GKS-u Bełchatów. Natomiast lechici zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:2 i przedłużyli serię spotkań bez porażki do dwunastu meczów.

To ekipa Śląska Wrocław od samego początku sprawiała lepsze wrażenie. Już w 3. minucie po świetnym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Bergier. Napastnik mimo dogodnej pozycji uderzył obok bramki. Chwilę później goście przeprowadzili bliźniaczo podobną akcję i tym razem 22-latek trafił do siatki. Lechici mimo optycznej przewagi i dłuższego posiadania piłki nie potrafili zagrozić zespołowi z województwa dolnośląskiego. Jedynym niebezpiecznym strzałem okazała się próba Norberta Pacławskiego z wewnątrz pola karnego. Jego uderzenie minęło jednak prawy słupek i trafiło w boczną siatkę.

Piłkarze Śląska byli pod bramką Lecha Poznań bardzo konkretni. W 38. minucie zespołową akcję po raz drugi wykończył Bergier. Napastnik minął jednego z obrońców Kolejorza i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Mrozka. Tuż przed końcem pierwszej połowy, goście zadali kolejny cios. Adrian Bukowski wykorzystał dokładne dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową ustalił wynik tego meczu po pierwszej połowie na 0:3.

Druga odsłona tego spotkania toczyła się w spokojniejszym tempie. Lechici próbowali cierpliwie budować swoje ataki, natomiast zawodnicy Śląska liczyli głównie na kontry. W 54. minucie Pacławski znalazł się w bardzo podobnej sytuacji co w pierwszej części meczu, lecz ponownie uderzył tuż obok bramki. Tablica wyników po godzinie gry pokazywała rezultat już 0:4. Tym razem do siatki niebiesko-białych trafił Piotr Samiec-Talar, który wykończył dogodną sytuację i w zasadzie dopełnił formalności. Kilkanaście minut później błąd jednego z obrońców Lecha mógł wykorzystać wprowadzony z ławki Jakub Jezierski, ale dobrze interweniował Mrozek. Była to w zasadzie ostatnia groźna sytuacja w tym spotkaniu.

Lech II Poznań – Śląsk II Wrocław 0:4

Bramki: Bergier (8., 38.), Bukowski (45.), Samiec-Talar (58.)

Żółte kartki: Antczak, Kryg - Kotowicz

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek – Jakub Zagórski, Maksymilian Pingot, Bartosz Tomaszewski, Ksawery Kukułka (46. Krystian Palacz) – Łukasz Norkowski (79. Eryk Kryg), Patryk Gogół (46. Artur Marciniak), Sergei Krivets – Tymoteusz Klupś (65. Maksym Czekała), Norbert Pacławski, Jakub Antczak (46. Damian Kołtański)

Śląsk II Wrocław: Józef Burta – Sebastian Bergier (72. Mateusz Młynarczyk), Piotr Samiec-Talar (66. Grzegorz Kotowicz), Michał Szmigiel, Javier Ajenjo Hyjek (84. Filip Olejniczak), Mariusz Pawelec, Patryk Caliński, Mateusz Stawny, Przemysław Bargiel (66. Jakub Jezierski), Łukasz Gerstenstein, Adrian Bukowski (71. Mariusz Idzik)