2017-03-26 16:23 Mateusz Szymandera

Juniorzy młodsi już liderem

Juniorzy młodsi w wysokiej formie. W niedzielę podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wygrali 5:1 z Wdą Świecie i są już liderem grupy A w Lidze Markoregionalnej.

Lechici do przerwy prowadzili 3:0. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Olaf Kobacki. W pierwszej części starcia poznaniacy zdobyli jeszcze dwie bramki. Pięć minut po pierwszym trafieniu do siatki rywala strzelił Oskar Nowak (na zdjęciu), a później Jakub Białczyk. Ten drugi wykorzystał rzut karny. Po wznowieniu gry lechici stracili bramkę, ale na tego gola odpowiedzieli jeszcze dwoma. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Sebastian Jarosz i Bartłomiej Burman, który wynik rywalizacji ustalił w 76. minucie spotkania.

- Dzisiejszy mecz rozgrywaliśmy w trudnym dla nas momencie, ponieważ w tym tygodniu sześciu naszych zawodników rozegrało dwumecz z Francją w kadrze do lat 16 - podkreśla trener, Bartosz Bochiński. - Jako drużyna górowaliśmy w każdym aspekcie gry, kreując wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. Przed nami kolejne spotkanie z CWZS Bydgoszcz, na którym chcemy się skupić i odpowiednio do niego przygotować - dodaje.

Przed tygodniem poznaniacy pokonali 4:1 rówieśników z Pogoni Szczecin. Tym razem odnieśli jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo. Pokonali Wdę świecie i są jedynym zespołem, który po dwóch seriach spotkań ma na swoim koncie komplet punktów. Drugie miejsce w ligowej tabeli zajmują ex aequo drużyny Arki Gdynia i CWZS Bydgoszcz.

I to właśnie ten drugi zespół będzie najbliższym rywalem Kolejorza. Po dwóch wyjazdowych spotkaniach, w następny weekend, juniorzy młodsi zagrają na własnych obiektach. Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 13:00.

WDA ŚWIECIE - LECH POZNAŃ 1:5 (0:3)

Bramki: (43) - Kobacki (10), Nowak (15), Białczyk (27 k), Jarosz (66), Burman (76)

Żółte kartki: Czyż, Zalewski

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Mateusz Bieniek, Karol Smajdor (52. Szymon Zalewski), Kacper Andrzejewski, Bartłomiej Burman - Jakub Białczyk (41. Kacper Janiak), Eryk Kryg, Bartosz Bartkowiak (60. Łukasz Bogajewski) - Jakub Karbownik (65. Szymon Czyż), Olaf Kobacki (50. Sebastian Jarosz), Oskar Nowak