2017-06-25 16:50 Filip Budziński , fot. Marcin Rajczak

Duży krok w kierunku czwartego mistrzostwa

Juniorzy młodsi Lecha Poznań wygrali pierwszy mecz finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego pokonali na wyjeździe drużynę Ruchu Chorzów 3:2. Zwycięstwo już w doliczonym czasie gry zapewnił Jakub Kamiński (na zdjęciu).

Zgodnie z zapowiedzią trenera Bochińskiego lechici od początku spotkania dążyli do zdominowania przeciwnika. Kolejorz przeważał na boisku od pierwszej minuty, jednak to gospodarze strzelili pierwszego gola. W 12. minucie Michał Winciersz oddał strzał z pola karnego, który zdołał wybronić Bartosz Przybysz, jednak był on bezradny wobec dobitki Dawida Wacha. Podopieczni Bochińskiego nie zwiesili głów i starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 24. minucie Jakub Karbownik oddał silny strzał, po którym piłka poleciała w górny róg bramki. Chwilę później sędzia odgwizdał faul niedaleko linii pola karnego Ruchu Chorzów. Do futbolówki podszedł Eryk Kryg i mocnym strzałem po ziemi wpakował piłkę do siatki. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do chorzowian. Na dwie minuty przed gwizdkiem, oznaczającym koniec pierwszej części spotkania, Wach wykorzystał podanie Winciersza i doprowadził do remisu.

W drugiej połowie to gospodarze od razu ruszyli do przodu, jednak ich ataki były skutecznie przerywane przez lechitów. W 49. minucie bliski zdobycia bramki był Olaf Kobacki, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Niedługo potem Niebiesko-biali znowu byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale ponownie futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Następnie do groźnej sytuacji doszło w polu karnym Przybysza. Jakub Rudek stanął oko w oko z golkiperem Kolejorza, ale chorzowianin uderzył obok bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:2 w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Kamiński. Młody lechita zachował zimną krew i pewnym strzałem pokonał bramkarza Ruchu Chorzów. Niedługo potem sędzia zakończył mecz.

Wygrana 3:2 na wyjeździe stawia lechitów w bardzo dobrej pozycji przed rewanżem. Ten odbędzie się w czwartek, 29 czerwca. Początek spotkania we Wronkach o godzinie 17:00.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:3 (2:2)

Bramki: Winciersz (12., 38.) - Karbownik (24.), Kryg (30.), Kamiński (80.)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz, Mateusz Bieniek (79. Sebastian Herkt), Bartłomiej Burman, Kacper Andrzejewski (60. Filip Marchwiński), Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Białczyk, Eryk Kryg, Szymon Czyż (49. Jakub Kamiński), Oskar Nowak (41. Kacper Janiak), Jakub Karbownik (76. Łukasz Bogajewski), Olaf Kobacki (68. Sebastian Jarosz)