2017-01-03 18:02 Marcin Rajczak

Duże zaangażowanie chłopaków

Juniorzy młodsi podobnie jak pozostałe drużyny Akademii Lecha Poznań powrócili do treningów po prawie trzytygodniowej przerwie. - Miło było popatrzeć z jak wielkim zaangażowaniem trenują moi zawodnicy po świętach - twierdzi szkoleniowiec lechitów, Bartosz Bochiński.

W poniedziałek wszyscy piłkarze występujący na co dzień w zespole juniora młodszego zakwaterowali się ponownie we wronieckim internacie. Następnego dnia po raz pierwszy w 2017 roku wybiegli na boisko ze sztuczną nawierzchnią i odbyli krótki trening wprowadzający. Szkoleniowiec Niebiesko-białych miał do dyspozycji szesnastu zawodników. Nieobecny był Olaf Kobacki, który dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji.

- Odbyliśmy trening adaptacyjny, aby przywrócić chłopakom czucie piłki po przerwie świątecznej. Skupialiśmy się na podstawowych elementach działań piłkarskich, a zajęcia zakończyliśmy grą wewnętrzną. Myślę, że był to przyjemny trening dla wszystkich zawodników - mówi trener Bartosz Bochiński. - Cieszę się, że praktycznie wszyscy wrócili zdrowi. Chłopacy z wielkim zapałem podeszli do treningu i miło było patrzeć na ich grę podczas zajęć. Widać, że stęsknili się za sobą przez te kilkanaście dni - opowiada.

Lechici do końca tygodnia będą brać udział w zajęciach wprowadzających z niższą intensywnością niż normalnie. Wszystko po to, aby stopniowo przyzwyczajać zawodników do wysiłku po trzytygodniowej przerwie. W piątek piłkarze Kolejorza wezmą udział w pomiarach mocy i szybkości, które zostaną przeprowadzone na obiektach we Wronkach. - Obecnie trwa mikrocykl wprowadzający, w którym nie chcemy podejmować działań zespołowych, a jedynie delikatne wprowadzenie do treningów. Przeprowadzimy dużo działań adaptacyjnych, kontrolnych i technicznych, aby wszyscy powrócili do optymalnej formy - komentuje Bochiński.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla Niebiesko-białych będzie turniej Keramik Cup, który odbędzie się w niemieckiej miejscowości Montabaut. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego będą mieli okazję rywalizować tam m.in. z Wolverhampton, Borussią Mönchengladbach czy Bayerem Leverkusen. Pierwszy mecz towarzyski na pełnowymiarowym boisku rozegrają dopiero 27 stycznia. Zmierzą się wtedy z drużyną trampkarzy Lecha Poznań.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij