2014-04-12 00:00 Jakub Szymczak, fot. Marcin Bukowski

Pewna wygrana rezerw, cały mecz Burica

W meczu 23. Kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi rezerwy Lecha Poznań na własnym boisku wygrały z Wdą Świecie 5:2.

W meczu 23. Kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi rezerwy Lecha Poznań na własnym boisku wygrały z Wdą Świecie 5:2. Hattrickiem popisał się Piotr Kurbiel, a po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Klichowicz oraz Grzegorz Rogala. W bramce zespołu prowadzonego przez Patryka Kniata stał Jasmin Burić. Dla Bośniak był to pierwszy występ w meczu od sierpnia ubiegłego roku, gdy również w drugim zespole rozegrał 90 minut w inauguracyjnym spotkaniu z Gromem Plewiska. Mimo zwycięstwa poznaniacy wciąż są na drugim miejscu, bowiem swoje spotkanie z Fogo Luboń walkowerem wygrał Sokół Kleczew.

- Po czterech meczach wyjazdowych w końcu zagraliśmy u siebie. Nie zapomnieliśmy jak się wygrywa również w domu. Dzisiaj graliśmy z zespołem, z którym w rundzie jesiennej przegraliśmy 5:2. Pałaliśmy chęcią rewanżu. W pierwszej połowie mecz był zamknięty, przeciwnik mocno się cofnął i liczył na kontry. Mieliśmy swoje sytuacje , ale byliśmy nieskuteczni. Od 75 minuty zdemolowaliśmy rywala, strzelając cztery bramki w 10 minut. Cieszy progres młodego Piotrka Kurbiela z zespołu juniorów starszych. Tym meczem dał kolejne argumenty, żeby włączyć go na stałe do kadry drugiego zespołu. Mocno to rozważam. Zmiana w 40 minucie Macieja Orłowskiego podyktowana była nieprzygotowaniem do meczu. Nie można na tym poziomie zapominać o odpowiednim obuwiu. To jest narzędzie pracy piłkarza i jeżeli ktoś nieprofesjonalnie podchodzi do zawodu to nie będzie grać w moim zespole. Na swoje wyraźne życzenie - powiedział po meczu trener Lecha II Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Wda Świecie 5:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Klichowicz (17), 1:1 Urbański (38-karny), 2:1 Kurbiel (75), 3:1 Kurbiel (77), 4:1 Rogala (81-karny), 5:1 Kurbiel (85), 5:2 Witucki (89)

Lech II: Jasmin Burić - Franciszek Siwek, Jan Bednarek, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala - Dawid Michniewicz (66. Arkadiusz Gieraszek), Mateusz Klichowicz, Szymon Zgarda - Michał Jakóbowski (82. Emil Szczupakowski), Piotr Kurbiel (82. Marcin Gawron), Maciej Orłowski (40. Piotr Fontowicz)