2022-12-03 15:52 Adrian Gałuszka , PC Przemysław Szyszka

Udany finisz juniorów młodszych

Juniorzy młodsi efektownie zakończyli jesienne zmagania w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W sobotę niebiesko-biali pokonali w Popowie Zagłębie Sosnowiec w ramach 17. kolejki tych rozgrywek 6:1. Do bramki gości trafiali Kamil Jakóbczyk, Sammy Dudek oraz Artur Ławrynowicz i Igor Stankiewicz, którzy strzelili po dwa gole.

Końcówka rundy jesiennej oraz formalny start drugiej części tych rozgrywek przebiegały w ubiegłych tygodniach głównie po myśli podopiecznych trenera Jędrzeja Łągiewki. Porażki nie doznali oni od połowy października, a w międzyczasie stoczyli, m.in. bardzo wyrównany bój z liderem stawki - Zagłębia Lubin - na jego terenie (1:1), a także odnieśli zwycięstwa z Zawiszą Bydgoszcz (6:0) czy w derbach z Wartą po efektownym finiszu (4:2).

Z dobrych torów lechici postanowili nie schodzić również przy okazji ostatniego ligowego aktu podczas tej jesieni. Do bramki Zagłębia Sosnowiec trafili w Popowie trzykrotnie przed przerwą za sprawą Artura Ławrynowcza oraz Igora Stankiewicza, który cieszyli się z goli już po dziesięciu minutach. Pierwszy z nich skompletował dublet po upływie niespełna pół godziny i już stało się jasne, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki juniorów młodszych Kolejorza. Po tę sięgnęli bez większych perturbacji, podwajając swój dorobek bramkowy dzięki golom Stankiewicza, Kamia Jakóbczyka i Sammy’ego Dudka.

- Pierwsza połowa tego meczu była dla nas bardzo dobra, dzięki dobrej realizacji założeń w ataku pozycyjnym i odpowiedniej reakcji po stracie piłki szybko wyszliśmy na prowadzenie i kreowaliśmy kolejne sytuacje. W drugiej połowie mimo słabszego tempa nadal to nasz zespół był stroną dominującą, mimo iż popełniliśmy kilka błędów, które mogły napędzić Zagłębie. Granie ligowe w tej rundzie dla naszej drużyny się skończyło, jednak nadal pozostajemy w reżimie treningowym, w którym mocno podkreślimy indywidualizację pracy z naszymi zawodnikami – ocenił ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe szkoleniowiec niebiesko-białych, Jędrzej Łągiewka.

Lech Poznań U-17 – Zagłębie Sosnowiec U-17 6:1 (3:0)

Bramki: Ławrynowicz (5., 26.), Stankiewicz (8., 85.), Jakóbczyk (64.), Dudek (66.) - (70.)

Lech Poznań: Wojciech Zborek (46. Dawid Krysa) – Damian Sokołowski (46. Nikodem Kossakowski), Filip Tokar, Kacper Wołowiec, Filip Zaczek (60. Filip Kendzia) – Igor Kuchta (70. Igor Brzyski), Sammy Dudek (70. Kajetan Nowak), Artur Ławrynowicz (60. Jan Kniat) – Igor Stankiewicz, Kamil Jakóbczyk, Igor Draszczyk