2017-04-29 14:05 Filip Budziński , PC Adam Ciereszko

Trampkarze nie zwalniają tempa

Trampkarze Lecha Poznań wysoko pokonali drużynę Koziołka Poznań 7:0 (6:0). Drużyna prowadzona przez trenera Huberta Wędzonkę dzięki zwycięstwu pozostała liderem I ligi okręgowej B2. Lechici w tym sezonie zdobyli już 103 bramki.

Trampkarze Kolejorza do przerwy prowadzili 6:0, a worek z bramkami już w 3. minucie spotkania rozwiązał Filip Szymczak. Kwadrans później, dzięki trafieniom Jakuba Niewiadomskiego, Damiana Makucha i Franciszka Marca (na zdjęciu) było już 4:0. Jeszcze przed przerwą bramkarza gości pokonał najpierw Jakub Gil, a potem swoje drugie trafienie dzisiejszego dnia dorzucił Marzec. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol - drogę do bramki ponownie znalazł Franciszek Marzec, kompletując hat-tricka w tym pojedynku.

- W meczu z Koziołkiem chłopcy pokazali dwa zgoła odmienne oblicza - komentuje drugi trener zespołu C1, Marek Marciniak. - W pierwszej części spotkania byliśmy bardzo skoncentrowani, agresywni i skuteczni w każdej fazie gry. W drugiej połowie nie zdołaliśmy właściwie odpowiedzieć na niekończące się faule ze strony przeciwnika i nie potrafiliśmy odzyskać właściwego rytmu gry. Ten mecz to dla nas bardzo ważna lekcja, która powinna zaprocentować w przyszłości - dodaje.

Na szczycie tabeli I ligi okręgowej B2 bez zmian. Lech Poznań utrzymuje trzypunktową przewagę nad Przemysławem Poznań - obie drużyny pokonały swoich rywali w tej kolejce. Następnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Wędzonki będzie Kotwica Kórnik. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 6 maja o godzinie 14:00.

Lech Poznań - Koziołek Poznań 7:0 (6:0)

Bramki: Szymczak (3.), Niewiadomski (5.), Makuch (7.), Marzec (18.,25.,80.), Gil (20.)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski – Dawid Rezaeian, Kacper Wachowiak, Damian Makuch, Jakub Niewiadomski – Łukasz Bogajewski, Dawid Wiciński (50. Aleksander Kluczyński) – Franciszek Marzec, Jakub Gil (41. Łukasz Szramowski), Eryk Olejnik – Filip Szymczak (41. Kamil Ziętkowski)