2017-05-07 17:15 Filip Budziński , PC Marcin Rajczak

Remis juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Lecha Poznań drugi raz w sezonie stracili ligowe punkty. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego zremisowali z drużyną Pogoni Szczecin 1:1. Pomimo straty dwóch oczek lechici pozostają liderem swojej grupy w Makroregionalnej Lidze Juniorów.

W niedzielnym spotkaniu dosyć długo trzeba było czekać na bramki. Pierwszego gola strzeliła drużyna ze Szczecina. Było trafienie do szatni, ponieważ zawodnik gości pokonał Łukasza Benedykcińskiego w ostatnich sekundach pierwszej połowy. W drugiej części spotkania młodym lechitom udało się odpowiedzieć na tę bramkę. Wynik spotkania, dwie minuty po zameldowaniu się na boisku, wyrównał Jakub Kamiński (na zdjęciu). Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym pojedynku.

- Przeciwnik w tym meczu był bardzo zdyscyplinowany taktycznie, szczególnie w momencie naszego budowania gry - komentuje drugi trener, Jędrzej Łągiewka. - Mimo straconej bramki tuż przed przerwą nasi podopieczni nie zwiesili głów, tylko cały czas dążyli do kreowania sytuacji i dominacji na boisku. Cieszy reakcja zespołu w drugiej połowie i bramka dwa lata młodszego Kuby Kamińskiego - dodaje.

Pomimo remisu lechici pozostają liderami grupy B w Makroregionalnej Lidze Juniorów. Po 8. kolejce pozycję wicelidera przejęła drużyna Arki Gdynia. Gdynianie tracą jednak do Kolejorza sześć punktów. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Bochińskiego będzie ostatnia w tabeli Wda Świecie. Mecz w Popowie odbędzie się 16 maja, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 16.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: Kamiński (62) - (40)

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Mateusz Bieniek, Karol Smajdor, Wiktor Pleśnierowicz (50. Kacper Janiak), Jakub Kazuś - Jakub Białczyk, Szymon Czyż, Sebastian Jarosz (75. Łukasz Bogajewski) - Jakub Karbownik, Oskar Nowak (60. Jakub Kamiński), Olaf Kobacki