2015-05-02 00:00 Karol Szumlicz, fot. Adam Ciereszko

RELACJA LIVE: finał Pucharu Polski

Zapraszamy do relacji live z finału Pucharu Polski wprost ze Stadionu Narodowego. Swoją relację rozpoczniemy od godziny 13:30 i będziemy z Wami również po zakończeniu spotkania.

UWAGA! Relacja nie odświeża się automatycznie!

PUCHAR POLSKI NIE DLA LECHA. Legia była w drugiej połowie lepszym zespołem i zdobyła decydującego gola. Żal niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy, kiedy to Kolejorz dominował i powinien zdobyć więcej niż jednego gola. Nie udało się, Legia szczęśliwie wyrównała, a po przerwie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

90 min. - pięć minut nadziei. Arajuuri przesunięty do ataku.

88 min. - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Douglasa. Szkot wyskoczył do piłki i doszło do kontakt z Żyrą. Sędzia długo czekał, aż w końcu po ponad minucie pokazał zawodnikowi Lecha kartkę. Za legionistę na boisku Kosecki.

85. min. - w końcu dobra akcja, ale strzał Hamalainena zablokowany.

84 min. - coraz mniej czasu na wyrównanie. Niestety póki co nie ma nawet okazji, by zdobyć drugiego gola. Walczymy od końca!

78 min. - Lech próbuje atakować, ale przez cofniętą Legię ciężko się przebić. Ostatnia zmiana w naszej drużynie, Keita za Pawlowskiego. Zmiana również w Legii, Masłowski w miejsce Dudy.

74 min. - Pawłowski schodzi do środka i decyduje się na uderzenie. Czyni to bardzo źle. Na ławkę z rozgrzewki przywoływany Keita.

71 min. - wchodzi również Formella. Zastępuje Sadajewa.

70 min. - w końcu strzał Lecha. Pawłowski jednak zbyt lekko i Kuciak interweniuje bez problemów.

68 min. - gra Lecha załamała się. Druga połowa należy do Legii. Czy odmieni to Jevtić? Szwajcar w miejsce Linettego, druga zmiana na razie wstrzymana.

65 min. - otwiera się mecz na Stadionie Narodowym. Akcja za akcję, choć bez strzałów. Przed chwilą za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarany żółtą kartką Kucharczyk.

63 min. - Szykuje się podwójna zmiana w Lechu. Na boisko wejdą Jevtić i Formella.

61 min. - Kolejny korner Legii i znów błąd Gostomskiego. bramkarz źle obliczył lot piłki, w sukurs przed bramką przychodzą obrońcy.

59 min. - Teraz to Lech musi odrabiać straty. Ma na to nieco ponad pół godziny. Póki co jednak zdecydowanie lepsi po przerwie stołeczni.

55 min. - LEGIA PROWADZI 2:1. Gol dla Legii znów pada po rzucie rożnym. Tym razem Arajuuri dobrze wybijał piłkę, z powrotem w pole karne wbił ją Brzyski, a z bliska do siatki skierował ją niepilnowany Saganowski. Walczyć Kolejorz!

53 min. - po kiksie jednego z legionistów przed szansą Kędziora. Niestety obrońca fatalnie uderza i nie ma zmiany wyniku.

52 min. - żółta kartka dla Douglasa za faul przy linii bocznej w środkowej strefie boiska.

49 min. - fatalna strata Hamalainena, po której Saganowski wpada w pole karne, mija Arajuuriego, ale na szczęście w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez Trałkę.

46 min. - druga połowa rozpoczęta. Tym razem obie ekipy atakują na bramki, za którymi siedzą ich kibice.

Zwykle w przerwie rezerwowi zawodnicy rozgrzewają się. Tym razem jest inaczej. Wszyscy lechici razem w szatni motywują się przed drugą połwą. Do boju Kolejorz!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Zdecydowanie lepszym zespołem Lech, który przez 35minut absolutnie dominował. Mimo wielu okazji lechici zdobyli tylko jednego gola. Warszawiacy w tym czasie tylko raz stworzyli zagrożenie i wyrównali w dość szczęśliwych okolicznościach. Legia dopiero w ostatnich pięciu minutach pokazała lepszy futbol. Czekamy na drugą połowę...

45 min. - Doliczona jedna minuta.

44 min. - Żółta kartka dla Trałki. Kapitan Kolejorza przerwał kontrę wyprowadzaną przez Dudę.

43. min - kolejna kontra Legii. Niepewne zachowanie Gostomskiego, który mija się z piłką. Na szczęście bez konsekwencji, bo bramkarza wsparli koledzy z obrony.

42 min. - tym razem świetna okazja Legii. Po zamieszaniu w polu karnym, z kilku metrów z woleja Duda, na szczęście daleko w trybuny.

40 min. - Jodłowiec pozostawiony bez opieki w polu karnym, co kończy się rzutem rożnym. Gostomski tym razem piąstkuje na aut.

38 min. - trzy rzuty rożne dla Kolejorza, niestety bez efektu.

37 min. - ładna akcja Kownackiego i strzał odbity przez Kuciaka na rzut rożny. W Legii awizowana zmiana - Żyro w miejsce Guilherme

35 min. - wracamy na chwilę do sytuacji bramkowej dla Legii. Ocenę pozostawiamy każdemu z osobna.

33 min. - Zmienił się wynik, ale nie obraz gry. Wciąż to Lech prowadzi grę, a Legia próbuje jedynie długimi piłkami uruchomić osamotnionego Saganowskiego. Za chwilę pierwsza zmiana w stołecznym zespole.

29 min. - NIESTETY, WYRÓWNANIE. Legia po raz pierwszy od dawna zaatakowała i wywalczył rzut rożny. Maciej Gostomski wyszedł z bramki, ale minął się z piłką. Wykorzystał to Jodłowiec i na Narodowym 1:1. Lechici mieli pretensje do sędziego, ale ten uznał, że nie było faulu.

24 min. - Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić. Długie zagranie w kierunku Saganowskiego, nieporozumienie Arajuuriego z Gostomskim. Bramkarz kiksuje, ale asekuruje go Kamiński. Lechici wyjaśni sobie sytuację i wracają do natarcia.

22 min. - Powinno być już 2:0... Zaur Sadajew wychodzi sam na sam z Kuciakiem, ale chyba nie miał pomysłu jak wykończyć tę akcję. Techniczna podcinka zatrzymana przez bramkarza. Czeczen miał świadomość, że podjął złą decyzję. Szkoda - gramy dalej!

20 min. - 1:0 DLA LECHA!!! Kownacki sfaulowany z prawej strony boiska, Douglas dośrodkowuje w pole karne, a Tomasz Jodłowiec pakuje piłkę głową do własnej bramki! KOLEJORZ!!!

17 min. - pierwszy kwadrans ze zdecydowanym wskazaniem na Lecha. Kolejorz miał dwie okazje do zdobycia gola i atakuje odważniej. Legia szuka kontrataków, w których wychodzi z liczebną przewagą, ale obrońcy nie dają się przejść.

15 min.
Piłkarze potrafią docenić starania kibiców. Lechici z pewnością wypowiedzą się o tym po meczu, na razie oddajemy głos zawodnikowi pierwszoligowej Wisły Płock.

13 min. - w natarciu Lech. Kędziora wrzuca przed bramkę, Kownacki uprzedza obrońców, ale uderza zbyt lekko, by pokonać Kuciaka.

11 min. - Jednak uderza Trałka, zablokowany przez Dudę. Słowak z żółtą kartką, bo za szybko wybiegł z muru. Powtarzamy rzut wolny.

Tym razem Douglas... minimalnie nad spojeniem!

10 min. - Kownacki faulowany 22 metry od bramki Kuciaka. Szansa dla Barry'ego Douglasa?

8 min. - kilkadziesiąt sekund gry pod bramką Lecha. Na razie jednak legioniści bez strzału na bramkę Gostomskiego.

5 min. - pierwsze minuty wyrównane. Bardziej ofensywnie Lech, Legia dwa razy wychodziła z kontrami przerwanymi przez Łukasza Trałkę. Kapitan Kolejorza upomniany przez arbitra, ale na razie bez kartki.

1 min. - zaczęliśmy!

15:59

Zespoły już w gotowości, za chwilę zaczynamy, rozpoczną lechici.

15:56
Piłkarze wychodzą na murawę! KOLEJORZ!!!

15:45

Do meczu kwadrans, więc czas na składy.

Lech: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Linetty, Trałka - Kownacki, Hamalainen, Pawłowski - Sadajew.

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Jodłowiec, Vrdoljak - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Saganowski.

15:35
Jest moc!

15:26

Kciuki za Kolejorza na trybunach ściskają też Semir Stilić i Dima Injac.

15:23

Sektor kibiców Kolejorza już prawie pełen. Oprócz niebieskich koszulek widać żółte barwy przyjaciół z Gdyni i pomarańczowe kibiców KSZO. Dzięki za wsparcie!

14:52

Kolejorz już na murawie.

14:46

14:38

Przed stadionem atmosfera piłkarskiego święta

14:30

Skład Kolejorza na finał Pucharu Polski: Gostomski - Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas - Trałka, Linetty - Kownacki, Hamalainen, Pawłowski - Sadajew

14:13

To już 2 lata od śmierci Ivana Turiny. Ivan był podstawowym bramkarzem Kolejorza w ostatnim wygranym finale Pucharu Polski. Pamiętamy.

14:09

Maciej Skorża podkreśla, że finał Pucharu Polski będzie dla niego wyjątkowym przeżyciem. Mimo, że już trzykrotnie jako trener tryumfował w tych rozgrywkach.

13:59

Sektorowa aktualizacja

13:35

Łukasz Trałka przed meczem, zapis wczorajszej konferencji prasowej.

13:30

W trasie do Warszawy są jeszcze 2 pociągi specjalne: jeden z Gniezna, drugi z Poznania. Ostatni z nich przyjedzie 1,5 godziny przed meczem.

13:27

Lepszego spotkania nie można było sobie wymarzyć, czego nie ukrywa prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - O takim finale kibice obu klubów śnili jeszcze przed rozpoczęciem tej edycji. Zagrają dwie najlepsze drużyny w kraju. Legia i Lech rywalizują ze sobą od zawsze. Oba kluby mają świetnych trenerów, a także piłkarzy. Jestem przekonany, że doczekamy się dziś wspaniałego widowiska w wyjątkowej atmosferze - powiedział szef krajowego związku. Więcej o "finale ćwierćwiecza" przeczytaj tutaj>>>

13:16

Dziś nie tylko pojedynek w ramach finału Pucharu Polski. Rezerwy prowadzą we Wronkach z Włocłavią Włocławek 2:0 po golach Kurbiela i Dejewskiego. A rocznik 2007 Akademii Lecha Poznań rozgromił w meczu sparingowym Dynamo Ryga aż 29:5!

13:10

Dzisiaj swoje 26. urodziny obchodzi Arnaud Djoum. Nie ukrywamy, że życzymy mu dzisiaj zdobycia Pucharu Polski!

13:06

Zdjęcie sektora lechitów. Rozkładana jest kartoniada, element oprawy Kolejorza.

13:00

Witamy Państwa w relacji live wprost ze Stadionu Narodowego. W tym momencie na stadionie odbywają się finały Pucharu Tymbarku. Sektor lechitów powoli się zapewnia.