2017-08-02 20:23 Mateusz Szymandera , PC Marcin Rajczak

Pewne zwycięstwo rezerw

Zwycięstwem zakończył się piąty mecz kontrolny zespołu rezerw w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia pokonali Nielbę Wągrowiec 3:0.

W zespole rezerw zagrało dwóch zawodników pierwszej drużyny. Szansę powrotu do rytmu meczowego po kontuzji pachwiny otrzymał Vernon De Marco, a na bramce wystąpił Miłosz Mleczko. Ten pierwszy jest nominalnym stoperem, ale w środowej grze kontrolnej drugiego zespołu wystąpił na pozycji lewego obrońcy.

Poznaniacy do przerwy bezbramkowo remisowali, a do siatki rywala trafiali dopiero po przerwie. Wynik otworzył w 58. minucie spotkania Hubert Sobol, który wykorzystał podanie Szymona Zalewskiego. W 84. minucie rezultat podwyższył Łukasz Norkowski, a dwie minuty później ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Tymoteusz Klupś, który, podobnie jak Sobol, na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania.

- Był to dla nas wartościowy sparing z przeciwnikiem, który wyglądał bardzo dobrze. Z początku nie graliśmy najlepiej, ale z biegiem meczu wyglądało to coraz lepiej i udało nam się zdobyć trzy bramki. Sparing z Nielbą potraktowaliśmy jako bardzo wartościowy trening pod koniec naszego okresu przygotowawczego - powiedział po meczu trener drużyny rezerw Ivan Djudrjević.

Kolejny mecz towarzyski rezerwy rozegrają w sobotę. Ich rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg, a spotkanie rozpocznie się o godz. 14.

LECH II POZNAŃ - NIELBA WĄGROWIEC 3:0 (0:0)

Bramki: Sobol (58), Norkowski (84), Klupś (86)

Lech II: Miłosz Mleczko - Jan Andrzejewski (46. Szymon Zalewski), Maciej Orłowski, Mateusz Skrzypczak, Vernon De Marco (61. Filip Nawrocki) - Łukasz Norkowski, Michał Skóraś (46. Łukasz Grabowski), Michał Cywiński (46. Kacper Friska) - Tomasz Kaczamarek (46. Tymoteusz Klupś), Arkadiusz Kaczmarek (46. Hubert Sobol), Marek Mróz