2018-05-31 18:31 Wiktoria Łabędzka , PC Marcin Rajczak

Passa rezerw podtrzymana

W spotkaniu 31. kolejki trzeciej ligi rezerwy Lecha Poznań pokonały KP Starogard Gdański 2:0. Tym samym odniosły siódme zwycięstwo z rzędu oraz utrzymały czwarte miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania należały do gości z Starogardu. Podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego długo utrzymywali się przy piłce oraz szukali swoich szans pod polem karnym gospodarzy. Ich akcje były jednak przerywane przez czujnych obrońców Kolejorza.

Lechici spokojnie rozgrywali piłkę między sobą wyczekując swojej szansy. W 12. minucie po rajdzie Tomasza Kaczmarka lewą stroną boiska sędzia podyktował dla nich rzut wolny. Do piłki podszedł Dariusz Dudka, krótko zgrał ją do dobrze ustawionego w polu karnym Arkadiusza Kaczmarka, jednak nie przyniosło to efektu.

Pod koniec pierwszego kwadransa dobrą interwencję zaliczył Bartosz Mrozek. Bramkarz wypiąstkował strzał jednego z zawodników gości, który dopadł do niedokładnie wybitej przez lechitów piłki. Niewiele brakowało, aby w 18. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Piłka po strzale Jakuba Pawlickiego po kontakcie z obrońcą zmieniła jednak nieznacznie tor lotu i minęła bramkę.

Lech coraz częściej przystępował do akcji ofensywnych. Nadal grał rozważnie, jednak gdy tylko nadarzała się okazja, zawodnicy próbowali przyspieszyć grę. Kolejne minuty przyniosły kilka niegroźnych akcji gości. Dwukrotnie musiał interweniować Mrozek.

Blisko wyjścia na prowadzenie piłkarze Starogardu byli krótko przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Podanie ze skrzydła otrzymał Kacper Łazaj, który wychodził do sytuacje sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Bramkarz Kolejorza opuścił bramkę i wślizgiem powstrzymał atak rywala. W wyniku tego starcia pomocnik był zmuszony opuścić na chwilę murawę.

Lechici dobrze rozpoczęli drugą połowę. Blisko strzelenia bramki był Michał Cywiński, jednak nie wykorzystał błędu Zapały, który niepewnie interweniował po rzucie wolnym wykonanym przez Dariusza Dudkę. Kolejne akcje gospodarzy były przerywane pojedynczymi próbami gości.

Pierwsza bramka dla Lecha padła w 63. minucie spotkania. Po rzucie rożnym piłka wybita przez obrońców Starogardu wpadła pod nogi lechitów. Dopadł do niej Jakub Pawlicki i pewnym strzałem pokonał Łukasza Zapałę. Goście próbowali odpowiedzieć. Strzał w 70. minucie minął jednak słupek bramki Bartosza Mrozka. Koleje akcje również zostały zastopowane przez defensywę Lecha.

W 84. minucie prowadzenie podwyższył Michał Cywiński. Dariusz Dudka zagrał piłkę z rzutu wolnego, a pomocnik Kolejorza nogą skierował ją do bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Pomimo iż na jego początku to goście przejęli inicjatywę, lechici pewnie odpierali ich ataki i wykorzystali swoje okazje. Kontrolowali jego przebieg.

Lecha II Poznań - KP Starogard Gdański 2:0

Bramki: Jakub Pawlicki (63.), Michał Cywiński (84.)

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek – Maciej Orłowski, Dariusz Dudka, Jan Andrzejewski – Kacper Andrzejewski (92. Jan Klimek), Karol Smajdor (87. Łukasz Adamczak), Jakub Pawlicki, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek - Krzysztof Kołodziej, Arkadiusz Kaczmarek (89. Patryk Rząsa)