2015-06-28 00:00 Karol Szumlicz, fot. Adam Ciereszko

Lech Poznań - Atlantas Kłajpeda 2:0 (2:0)

Za nami pierwszy sparing Kolejorza na przedsezonowym okresie przygotowawczym. Kolejorz pokonał w nim Atlantas Kłajpeda 2:0 po bramkach Davida Holmana i Marcina Kamińskiego.

Pierwsza połowa od samego początku przebiegała pod dyktando Kolejorza. Już w piątej minucie spotkania przed ogromną szansą na zdobycie bramki stanął David Holman. Indywidualna akcja Węgra pozwoliła stanąć mu oko w oko z Mindaugasem Malinauskasem - jednak strzał Węgra nie trafił do bramki Litwinów. Chwilę później jedyną groźną akcję w pierwszej połowie przeprowadzili gracze Atlantasa. Strzał z 20 metrów Maksima Maksimowa minął jednak bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego. Następna akcja to już bramka dla niebiesko-białych. Świetne prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego do Davida Holmana pewnie wykorzystał ten drugi. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Atalantasa. W 25. minucie groźnym strzałem zza pola karnego popisał się Barry Douglas. Strzał Szkota nieznacznie minął bramkę Malinauskasa. Po dwóch minutach Kolejorz podwyższył jednak prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Barrego Douglasa główkował środkowy obrońca - Marcin Kamiński, piłka nie wpadła do siatki, ale minęła linię bramkową.

W drugiej połowie gra się wyrównała. W przerwie Macieja Gostomskiego zastąpił Krzysztof Kotorowski, zaś na środek obrony powędrowali Jan Bednarek i Maciej Wilusz. Co ciekawe, zastąpili oni Barrego Douglasa i Abdula Aziza Tetteha. Ten zabieg taktyczny sprawił, że na początku drugiej połowy spotkania Marcin Kamiński zajął pozycję lewego obrońcy, zaś Dariusz Dudka zameldował się w środku pola. Po pięciu minutach drugiej części spotkania Litwini strzelili nawet bramkę, jednak strzał z najbliższej odległości nie został uznany. Sędziowie spotkania dopatrzyli się w tej sytuacji pozycji spalonej. W 54 minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się David Holman. Jego dośrodkowanie ze skraju pola karnego zostało jednak przecięte przez obrońców litewskiej drużyny. Ciekawym strzałem popisał się też wprowadzony w drugiej połowie Szymon Drewniak. Jego strzał z 18 metrów nieznacznie minął jednak bramkę strzeżoną przez Malinauskasa. W 65 minucie świetną akcję popisał się Dariusz Dudka, który wypatrzył Dariusza Formellę - jego strzał był jednak za mocny. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz wygrał pierwszy sparing w obozie przygotowawczym 2:0.

Lech: Maciej Gostomski (41' Krzysztof Kotorowski) - Kebba Ceesay, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Douglas (41' Jan Bednarek) - Łukasz Trałka (52' Jakub Serafin), Abdul Aziz Tetteh (41' Maciej Wilusz) - Dariusz Formella, David Holman, Szymon Pawłowski (52' Szymon Drewniak) - Denis Thomalla