2017-04-12 19:36 Jakub Ptak , PC Marcin Rajczak

Juniorzy starsi znowu zwycięzcy

Drużyna trenera Krzysztofa Kołodzieja nie zwalnia tempa. W meczu 23. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Lech Poznań pokonał w Zielonej Górze miejscowy Falubaz 0:6 (0:2). Młodzi lechici są o krok od zapewnienia sobie awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, którzy z kilkupunktową przewagą prowadzili w tabeli grupy zachodniej CLJ. Piłkarze Kolejorza po raz kolejny potwierdzili, że ta rola wcale im nie przeszkadza. Co więcej, już w pierwszych sekundach meczu objęli prowadzenie - podanie Szymona Zalewskiego wykorzystał Paweł Tupaj. W 19. minucie akcję Michała Skórasia udanym strzałem zakończył z kolei Marek Mróz. Na przerwę zawodnicy Lecha schodzili więc z dwubramkową przewagą.

Tradycyjnie w drugiej połowie podopieczni trenera Kołodzieja nie spoczęli na laurach i zdobyli jeszcze kilka bramek - wszystkie padły w przeciągu 15 minut. Najpierw drugiego gola strzelił Tupaj, natomiast cztery minuty później swoją drugą bramkę, po rzucie karnym, zdobył Mróz. Niedługo później na 5:0 podwyższył Skóraś, a chwilę po ponownym wznowieniu gry wynik spotkania ustalił Jakub Moder.

Środowe zwycięstwo nad Falubazem było ósmym z kolei i piątym meczem z rzędu bez straty gola. Znakomita postawa drużyny Lecha ma znamienny wpływ na układ tabeli. Młodzi lechici są zdecydowanym liderem grupy i są coraz bliżej wywalczenia awansu do finałowej fazy rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Szansa na podtrzymanie dobrej serii nadarzy się już w sobotę, 22 kwietnia, kiedy to na własnych obiektach Kolejorz podejmie Piasta Gliwice.

Falubaz Zielona Góra - Lech Poznań 0:6 (0:2)

Bramki: Tupaj (1., 54.), Mróz (19., 58.-karny), Skóraś (68.), Moder (69.)
Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski, Kacper Wojdak, Mateusz Skrzypczak, Marcin Grabowski (61. Sebastian Jarosz) - Kacper Friska, Michał Skóraś (68. Jakub Moder), Marek Mróz (80. Bartosz Bartkowiak) - Paweł Tupaj, Łukasz Adamczak, Hubert Sobol