2017-06-09 15:01 Filip Budziński , PC Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi niepokonani w grupie

Juniorzy młodsi Lecha Poznań wygrali ostatni mecz w grupie B Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 5:1. Niebiesko-biali już w sobotę poznają rywala, z którym zmierzą się w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna Kolejorza. Już w 8. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Karbownik (na zdjęciu). Arka zdołała jednak szybko wyrównać wynik spotkania. Kilka chwil później Karbownik ponownie wyprowadził Niebiesko-białych na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył Olaf Kobacki. W drugiej połowie lechici zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw swojego drugiego gola w tym spotkaniu dorzucił Kobacki, a w 65. minucie wynik meczu ustalił Sebastian Jarosz.

- Zespół bardzo dobrze wykonał swoją pracę i uważam, że zasłużenie wygraliśmy. Nawet pomimo wyrównującej bramki Arki my cały czas szliśmy do przodu i zdołaliśmy strzelić gola na 2:1 - komentuje kapitan juniorów młodszych, Jakub Białczyk. - Gdy wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie to grało nam się już dużo lepiej i spokojniej. Jeszcze nie wiemy kto będzie naszym rywalem, ale obojętnie na kogo byśmy nie trafili, jestem pewien, że wygramy oba półfinałowe spotkania - dodaje piłkarz.

- Dzisiejszym meczem potwierdziliśmy naszą dominację w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych - mówi z kolei analityk zespołu, Tomasz Przekaza. - Arka prezentowała otwartą piłkę, ale to my, dzięki indywidualnym umiejętnościom i dobrej organizacji, przywozimy z Gdyni trzy punkty i przypieczętowujemy awans do fazy finałowej. Naszą grą pokazaliśmy, że nieprzypadkowo uzyskaliśmy kilkunastopunktową przewagę nad resztą drużyn. Kończymy rozgrywki grupowe bez porażki i w dobrych nastrojach oczekujemy pierwszego półfinałowego meczu - dodaje.

Lechici, z przewagą 16. punktów nad wiceliderem, Arką Gdynia, zakończyli rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu. Teraz czeka ich półfinał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W nim zmierzą się z MKS Polonią Warszawa lub Legią Warszawa, w zależności od wyników tych drużyn w sobotnich spotkaniach grupy A. Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w środę, 14 czerwca.

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:5 (1:3)

Bramki: (16) - Karbownik (8, 21), Kobacki (38, 49), Jarosz (65)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Sebastian Herkt, Jakub Białczyk (41. Łukasz Bogajewski), Wiktor Pleśnierowicz, Bartłomiej Burman (41. Mateusz Bieniek) - Eryk Kryg (55. Kacper Andrzejewski), Kacper Janiak, Szymon Czyż (41. Sebastian Jarosz) - Jakub Karbownik, Oskar Nowak, Olaf Kobacki