2021-12-07 12:11 Adrian Garbiec , PC Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: gole Szymczaka i Muhara

Sześciu zawodników Lecha Poznań zagrało w miniony weekend w klubach, do których zostali wypożyczeni. Dwa gole strzelił Filip Szymczak, natomiast Karlo Muhar jeden raz trafił do siatki rywali.

W Fortuna 1. Lidze wystąpiło czterech lechitów. Bohaterem GKS-u Katowice został Filip Szymczak, który zdobył dwie bramki. Klub z województwa śląskiego wygrał 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Niezbyt dobre wspomnienia ze starcia z Arką Gdynia ma Krzysztof Bąkowski. Bramkarz stracił aż sześć goli, a jego Stomil Olsztyn przegrał 0:6. Juliusz Letniowski po dłuższej nieobecności spowodowanej kontuzją wrócił do pierwszego składu Widzewa Łódź. Drużyna prowadzona przez trenera Janusza Niedźwiedzia zremisowała z Chrobrym Głogów 0:0. Pomocnik spędził na murawie 66 minut. Drugi mecz z rzędu w wyjściowej jedenastce zaczął Jakub Niewiadomski. GKS Jastrzębie przegrał z Koroną Kielce 0:2 i cały czas zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Jan Sýkora po trzech spotkaniach na lewej obronie wrócił do gry w linii pomocy. Czech zagrał 85 minut i obejrzał żółtą kartkę. Viktoria Pilzno pokonała FC Slovacko 2:1 i utrzymała drugą lokatę w lidze. Z kolei Karlo Muhar ma za sobą prawdziwy maraton spotkań w ubiegłym tygodniu. Chorwat wystąpił w trzech meczach, z Łudogorcem Razgrad (0:2) wszedł na murawę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, natomiast w rywalizacjach z Lokomotivem Sofia (2:0) oraz Pirin Blagoevrgad (1:1) rozegrał pełne 90 minut. 25-latek w ostatniej kolejce strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie.