2016-10-24 09:30 Marcin Rajczak

Grali wypożyczeni lechici: Gol Drewniaka

Szymon Drewniak zdobył bramkę dla Górnika Łęczna w 94. minucie wyjazdowego meczu z Wisłą Płock. Trafienie pomocnika wypożyczonego z Lecha Poznań zapewniło Zielono-czarnym trzy punkty.

Drewniak rozegrał całe spotkanie w barwach Górnika Łęczna. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2:1, a pomocnik zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny. Lechita pokonał bramkarza gospodarzy, Seweryna Kiełpina bezpośrednio z rzutu rożnego. Po sobotniej wygranej Górnik znajduje się na 12. pozycji w tabeli Lotto Ekstraklasy z dorobkiem 14. punktów.

Tomasz Dejewski zanotował kolejny występ w barwach Warty Poznań. Wypożyczony obrońca Lecha Poznań rozegrał 90. minut i przyczynił się do zachowania czystego konta przez drużynę „Zielonych” w starciu z Puszczą Niepołomice. Warciarze byli blisko odniesienia zwycięstwa, jednak w końcówce pojedynku Michał Ciarkowski nie wykorzystał rzutu karnego. Dla obrońcy wypożyczonego z Lecha Poznań był to 14. występ na drugoligowych boiskach.

Aż sześć goli oglądali kibice zgromadzeni na stadionie w Głogłowie. Miejscowy Chrobry zremisował 3:3 z Bytovią Bytów, w barwach której 90. minut rozegrał Jakub Serafin. Pomocnik wypożyczony z Lecha Poznań ujrzał trzecią żółtą kartkę w bieżącym sezonie. Muhamed Keita nie miał wpływu na wynik swojej drużyny w starciu z Sarpsborg 08. Stabaek IF przegrało 1:2 z Sarpsborg 08, a norweski skrzydłowy spędził na boisku 83. minuty.

W miniony weekend doszło do bezpośredniego starcia drużyn Mateusza Lisa i Piotra Kurbiela. Podbeskidzie bezbramkowo zremisowało z Pogonią Siedlce, a wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy nie wystąpili w tym meczu. Nie zagrał także Krystian Sanocki. Spotkanie MKS-u Kluczbork ze Stomilem Olsztyn zostało odwołane ze względu na fatalny stan murawy i złe warunki atmosferyczne.