2014-07-27 00:00 Jakub Szymczak, fot. Przemysław Szyszka

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1

W spotkaniu 2. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Gola dla poznaniaków strzelił Łukasz Teodorczyk. Wyrównał Mateusz Zachara.

W niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych przyszło rywalizować piłkarzom obu drużyn. Do grubo ponad 30-stopniowego upału lepiej przystosowali się lechici. Podopieczni Mariusza Rumaka od początku ruszyli do ataków i już w 5 minucie mogli objąć prowadzenie. Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Pawłowski, a wracający do podstawowego składu po kontuzji Teodorczyk głową skierował piłkę pod poprzeczkę, ale znakomitą interwencją popisał się Steinbors. W 19 minucie najskuteczniejszy strzelec Lecha w minionym sezonie już się nie pomylił. Długim celnym podaniem popisał się Arajuuri, Teodorczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, zatańczył z piłką w polu karnym i precyzyjnym strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi Górnika. Po strzelonym golu Teodorczyk poleciał w kierunku ławki rezerwowych, a konkretnie fizjoterapeuty Marcina Lisa, któremu w ten sposób chciał podziękować za powrót do zdrowia. Lech po objęciu prowadzenia nie atakował już z taką furią i spotkanie się wyrównało. W 23 minucie znakomitą okazję mieli zabrzanie. Po dośrodkowaniu Gancarczyka z rogu piłka trafiła do Augustyna, ale ten z kilku metrów głową uderzył nad poprzeczką. Przez następny kwadrans na placu gry działo się niewiele, a aplauz miejscowych kibiców wzbudził jedynie miejscowy golas, który wparował na boisko, by po chwili zostać z niego usuniętym przez stewardów. Na kolejną szanse gospodarzy trzeba było poczekać do 37 minuty, gdy strzał Sobolewskiego zatrzymał się na… Zacharze. Lech mógł podwyższyć prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy. Pawłowski zagrał do Teodorczyka, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Augustyn ofiarną interwencją zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

Początek drugiej połowy wyglądał identycznie jak pierwszej, jednak z tą różnicą, że tym razem inicjatywa należała do zabrzan. Górnicy nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji, ale długimi momentami zamykali Lecha na własnej połowie. Wstrzeliwanie piłki w pole karne przyniosło efekt w 58 minucie. Z lewej strony ostro zacentrował Kosznik, tor lotu piłki przeciął Zachara i piłka wylądowała w siatce. Gospodarze poszli za ciosem i 3 minuty później powinni objąć prowadzenie. Gergel z prawej strony dokładnie dograł w pole karne do Jeża, ale w dogodnej pozycji nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka. Na pierwszą szansę lechitów trzeba było poczekać do 68 minuty. Wówczas piłka nieco szczęśliwie w polu karnym trafiła pod nogi Lovrencsicsa, który jednak uderzył obok słupka. W 79 minucie znów było niebezpiecznie pod bramką Lecha. Madej idealnie zagrał w pole karne do Gergela, ten zdecydował się na mocny strzał z woleja, ale dobrze ustawiony Burić złapał piłkę. Na 2 minuty przed końcem efektowną indywidualną akcją popisał się Pawłowski, jednak Steinbors również był na posterunku i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Teodorczyk (19), 1:1 Zachara (58)