2012-10-02 00:00 Marek Dłużniewski

Bilans wypożyczonych lechitów

Kolejne mecze ligowe mają na koncie piłkarze wypożyczeni z Kolejorza. W miniony weekend po boiskach I, II, III i IV ligi biegało ośmiu zawodników Lecha.

Czwartą porażkę w bieżących rozgrywkach zaplecza T-Mobile Ekstraklasy poniosła Warta Poznań. Zieloni na wyjeździe ulegli bydgoskiemu Zawiszy 0:2. W poznańskim zespole do 76 minuty grał Michał Jakóbowski.

Po raz drugi w tym sezonie, tym razem bezbramkowo zremisował Lech Rypin. Grający na własnym boisku wicelider tabeli grupy zachodniej II ligi podzielił się punktami z Chrobrym Głogów. Cały mecz bramki gospodarzy bronił Karol Szymański, zaś Miłosz Filipiak plac gry opuścił ze złamanym nosem w 50 minucie spotkania. Dwóch lechitow zagrało także w innym meczu tej grupy, w którym Chojniczanka Chojnice u siebie pokonała Tura Turek 3:1. W zespole z Chojnic od 65 minuty grał Tomasz Mikołajczak, zaś na ostatnie 7 minut na boisko wszedł Jakub Kapsa. Trzy punkty zdobył również MKS Kluczbork, który we Wejherowie pokonał tamtejszego Gryfa 4:1. W 89 minucie na murawie zameldował się grający w MKS-ie Igor Jurga.

Rywalizująca w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Unia Swarzędz zremisowała u siebie ze swoją imienniczką z Solca Kujawskiego 2:2. Cały mecz w bramce drużyny ze Swarzędza stał Przemysław Frąckowiak. Pełne 90 minut między słupkami zaliczył także Gerard Bieszczad. Jego Warta Międzychód wygrała w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią 1:0 w meczu grupy północnej wielkopolskiej IV ligi.