Bilans wypożyczonych lechitów

Pierwsze spotkanie po powrocie do Kielc zaliczył Jacek Kiełb, który do grona piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań dołączył w czasie przerwy na reprezentację. Swoje mecze rozegrali też zawodnicy Kolejorza występujący w niższych ligach.

Jacek Kiełb znalazł miejsce w wyjściowym składzie Korony, która na własnym stadionie podejmowała Śląsk Wrocław. Ryba na boisku przebywał 66 minut, a jego zespół zwyciężył 2:1 i wykorzystując potknięcia rywali, został nowym liderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Kolejne spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Jarosław Ratajczak z Olimpii Grudziądz, która na własnym boisku bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin. Lewy obrońca ukarany został w tym meczu żółtą kartką. Z dokładnie takim samym dorobkiem indywidualnym 8. kolejkę pierwszej ligi zakończył Radosław Jasiński. Jego Flota Świnoujście wygrała u siebie z Arką Gdynia 1:0. Trzy punkty wywalczyła też Warta Poznań, która w Elblągu pokonała Olimpię 2:0. W drużynie Zielonych 84 minuty zagrał Bartosz Bereszyński.

Nadal zwycięstwa w grupie zachodniej drugiej ligi nie może odnieść Bałtyk Gdynia. Tym razem piłkarze znad morza bezbramkowo zremisowali z GKS-em Tychy. Dostępu do bramki gdynian skutecznie przez cały mecz bronił Marcin Matysiak. Jeden punkt zdobyła też Chojniczanka Chojnice, która na własnym boisku zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. W 67 minucie w zespole gospodarzy pojawił się Jakub Marynowicz.

W grupie wschodniej drugiej ligi KSZO przegrało w Ostrowcu Świętokrzyskim z Pelikanem Łowicz 0:1. W składzie gospodarzy 86 minut rozegrał Jakub Kapsa. Więcej szczęścia miał Mateusz Olszak, który wprawdzie zaliczył jedynie ostatnie 20 minut w ekipie Wisły Puławy, za to jego drużyna wygrała ze Zniczem Pruszków 2:1.

W grupie pomorsko-zachodniopomorskiej trzeciej ligi Gryf Wejherowo pokonał Chemika Police 2:1. W zespole z Wejherowa przez 54 minuty grał Bartosz Tatarczuk. Z kolei w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Lubuszanin Trzcianka podejmował drużynę Sokoła Kleczew. Tylko 5 minut w bramce gospodarzy stał Karol Szymański. Młody golkiper już na początku przegranego 1:3 meczu, odniósł kontuzję i musiał opuścić boisko. W tej samej grupie Górnik Konin pokonał Victorię Koronowa 1:0. Bramki Górnika przez cały mecz bronił Dawid Smug.

W grupie mazowieckiej (południe) czwartej ligi Energia Kozienice-Janików wygrała z KS Warka 2:0. W zespole Energii pełne 90 minut zaliczył Patryk Walasek.