2017-04-08 15:56 Jakub Ptak

Juniorzy starsi rozbili rywala

Lech Poznań pokonał Gryf Słupsk 7:0 w spotkaniu 22. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Krzysztofa Kołodzieja umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy zachodniej.

W meczu rozgrywanym we Wronkach gospodarze byli zdecydowanym faworytem, co udowadniali już od początku spotkania. Na pierwszą bramkę lechici musieli czekać do 30. minuty, kiedy to podanie Kacpra Friski na bramkę zamienił Marek Mróz (na zdjęciu). Jeszcze przed przerwą dośrodkowanie Michała Skórasia z rzutu rożnego wykorzystał Hubert Sobol.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie - wtedy po raz drugi do siatki trafił Sobol. Niedługo później na listę strzelców wpisali się Skóraś i ponownie Mróz. W 77. minucie szóstą bramkę dla "Kolejorza" zdobył Łukasz Adamczak, a pod koniec spotkania rzut karny po faulu na Aleksandrze Theusie wykorzystał Skóraś.

To już siedemnaste zwycięstwo Lecha w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zawodnicy trenera Kołodzieja umocnili się na prowadzeniu w grupie zachodniej, gdyż wicelider, Pogoń Szczecin, zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Kolejne spotkanie młodych lechitów odbędzie się 12 kwietnia, a ich przeciwnikiem będzie Falubaz Zielona Góra.

Lech Poznań - Gryf Słupsk 7:0 (2:0)

Bramki: Mróz (30, 63), Sobol (39, 46), Skóraś (57, 86-k), Adamczak (77)

Żółta kartka: Tupaj

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Marcin Maćkowiak, Aleksander Theus - Michał Skóraś, Kacper Friska, Marek Mróz (76. Bartosz Bartkowiak) - Łukasz Adamczak, Paweł Tupaj, Hubert Sobol