2014-05-17 00:00 Jakub Szymczak, fot. Marcin Bukowski

Rezerwy gorsze od Elany

W spotkaniu 30. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Lech II Poznań przegrał z Elaną Toruń 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla gości Mateusz Poczwardowski.

Elana zaciekle walczy o utrzymanie i wiosną spisuje się bardzo dobrze. Torunianie we Wronkach potwierdzali to od pierwszych minut. 6 minut po rozpoczęciu spotkania po podaniu Tofila w sytuacji sam na sam znalazł się Shreitar, ale uderzył obok słupka. Lech odpowiedział strzałem Jakóbowskiego w boczną siatkę, jednak to cały czas goście byli groźniejsi i w 21 minucie objęli prowadzenie. Po sprytnie rozegranym aucie Poczwardowski wpadł w pole karne i mocnym strzałem w krótki róg zaskoczył Czaplę. Jeszcze przed przerwą torunianie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak groźny strzał Shreitara zdołał sparować Czapla. Lech mógł wyrównać w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy piłka po strzale głową Fontowicza i rykoszecie omal nie wpadła do bramki kompletnie zdezorientowanego Kryszaka.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli lechici. Poznaniacy długo byli jednak niedokładni i nie potrafili zagrozić bramce gości. W 59 minucie kapitalną okazję do wyrównania zmarnował Kurbiel, który w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. W 63 minucie golkiper Elany znakomicie obronił uderzenie Fontowicza z linii pola karnego, a minutę później poradził sobie ze strzałem zza pola karnego Jakóbowskiego. Elana mogła skończyć mecz w 87 minucie, ale strzał Maćkiewicza z 12 metrów obronił Czapla, jednak mimo to goście mogli się cieszyć ze skromnego zwycięstwa.

- Pierwsza połowa należała do zespołu gości, który zasłużenie ją wygrał. W drugiej przewyższaliśmy rywala pod względem piłkarskim, ale ustępowaliśmy pod względem fizycznym i ten aspekt zadecydował o naszej porażce. Nasze szanse na awans do II ligi są już tylko matematyczne. Skoro jednak nie wygrywamy z zespołem z dolnej połowy III ligi, to na ten awans po prostu nie zasługujemy - powiedział po meczu z Elaną trener Lecha II Patryk Kniat.

Lech II Poznań - Elana Toruń 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Poczwardowski (21)

Sędzia: Dariusz Orzechowski (Brodnica)

Żółte kartki: Tofil, Poczwardowski, Mądrzejewski

Lech II: Kamil Czapla - Marcin Tomaszewski, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala - Szymon Zgarda (71. Niklas Zulciak), Marcin Gawron (83. Ernest Graś) - Piotr Fontowicz, Michał Klichowicz, Michał Jakóbowski - Piotr Kurbiel

Elana: Przemysław Kryszak - Dawid Zamiatowski, Kacper Górski, Rafał Więckowski, Arkadiusz Czajkowski - Paweł Mądrzejewski (85. Adam Młodzieniak), Wojciech Świderek - Tomasz Rogóż, Damian Tofil (68. Bartosz Maćkiewicz), Mateusz Poczwardowski (77. Siergiej Jarowyj) - Kirył Shreitar (89. Kamil Wojciechowski)