2018-12-10 12:12 Lilianna Szymczak

Kibice ponownie pomogli zwierzętom na zimę

Zawodnik Kolejorza, Maciej Makuszewski razem z żoną Oliwią po raz czwarty zorganizowali akcję "Świąteczna Paczka dla Psiaczka". Przed meczem Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław kibice przynosili do niebieskiego namiotu karmę, koce oraz zabawki dla zwierząt, które trafiły do Fundacji "Animalia" mającej swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski.

Mrozy zapanowały już na dobre w całym kraju. Media nieustannie donoszą, że tegoroczna zima jest ciężka nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt, które nie mają ciepłego domu. Z pomocą - już po raz czwarty - przyszli im organizatorzy akcji "Świąteczna Paczka dla Psiaczka", Oliwia i Maciej Makuszewscy, którzy od początku grudnia wspólnie z Lechem Poznań zbierali dary na rzecz bezdomnych czworonogów. Kolejorz od trzech lat aktywnie włącza się w pomoc w zbiórce, a z roku na rok wspólna pomoc dociera do coraz większej liczby potrzebujących zwierząt.

Tylko w tym roku udało się zebrać 312 kg karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, 9 kg żwirku, 26 kocyków, przysmaki dla psów, smycze i obroże oraz wyroby Olejowego Raju, mus, olej i chipsy kokosowe.

- Dziękujemy kibicom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i mimo deszczowej pogody, jaka panowała w dniu meczu, przynieśli mnóstwo karmy, koce, a także przekazali pieniądze - mówi Oliwia Makuszewska, organizatorka akcji. - Po zeszłorocznym sukcesie akcji wiedzieliśmy, że kibice Kolejorza po raz kolejny spiszą się na medal. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do ogromnego sukcesu akcji - dodaje.

Kibice, którzy nie przygotowali paczek, chętnie wsparli naszą akcję poprzez wrzucenie pieniędzy „do puchy”, która znajdowała się w niebieskim namiocie. Co ważne, cały czas można jednak pomagać zwierzętom przetrwać zimę! Jeśli nie udało Ci się przygotować paczki, możesz przesłać ją bezpośrednio do schroniska. Zainteresowani mogą wpłacać również pieniądze na konto Fundacji "Animalia".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że akcja co roku spotyka się z tak dużym zainteresowaniem kibiców Lecha. Cieszę się, że wspólnie pomagamy czworonogom w okresie zimowym - przekonuje skrzydłowy Kolejorza, Maciej Makuszewski.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij