2022-05-28 19:08 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Dwa gole i drugie miejsce juniorów młodszych

Już na kolejkę przed końcem wiosennych zmagań w grupie B Centralnej Ligi Juniorów zespół Lecha Poznań wie, że zajmie w niej finalnie drugie miejsce. W sobotę ekipa szkoleniowca Bartosza Bochińskiego zwyciężyła z Pogonią w Szczecinie po golach Filipa Warciarka oraz Karola Kalaty. To oznacza, że po czternastej serii gier jej lokata w tabeli się już się nie zmieni.

Niebiesko-biali udali się w sobotę do stolicy Zachodniopomorskiego niecałe 72 godziny po zaległym starciu z Lechią Gdańsk. Druga delegacja na północ z rzędu na przestrzeni trzech dni mogła wydawać misją trudną, więc opiekun lechitów w międzyczasie położył spory nacisk na regenerację swoich podopiecznych. Pogoń chciała jeszcze zrównać się punktami z juniorami młodszymi Kolejorza, ale wiedziała, że nawet w przypadku zwycięstwa sobotnich gości raczej nie wyprzedzi. Przy tej samej liczbie „oczek” decyduje bowiem bilans bezpośrednich pojedynków, a w Popowie w kwietniu to Lech wygrał aż 4:0.

Mimo dość krótkiego czasu na odzyskanie pełni sił to przyjezdni udali się na przerwę w znacznie lepszych nastrojach. Wszystko dzięki dwóm bramkom zdobytym w ciągu pół godziny z okładem. Po 23 minutach na listę strzelców wpisał się pomocnik Filip Warciarek, a w jego ślady poszedł po chwili boczny obrońca, Karol Kalata. Wynik odzwierciedlał to, co działo się na boisku, ale było jasne, że szczecinianie jeszcze broni nie złożyli i swoich szans poszukają po zmianie stron.

Ostatnie trzy mecze lechitów ułożyły się bez wyjątku w bardzo podobny sposób, przynajmniej jeśli chodzi o rezultat, jaki uzyskiwali w trakcie pierwszych 45 minut. Za każdym razem brzmiał on 2:0 na ich korzyść, ale dwa poprzednie starcia potwierdziły, że zawodnicy trenera Bochińskiego potrafią wyciągać lekcje ze swoich wpadek. O ile z Zawiszą w Bydgoszczy wypuścili z rąk komplet punktów (2:2), o tyle w Gdańsku z Lechią już zdołali postawić kropkę nad "i" (3:0). Dzisiaj mieliśmy do czynienia z jeszcze innym rozstrzygnięciem, bo mimo ambitnych dążeń przeciwnika do zmniejszenia strat goście skutecznie się bronili, ale i samemu przy tym nie zanotowali kolejnych trafień.

Wiemy już więc, że niebiesko-biali zakończą wiosenną rywalizację w grupie B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 na drugiej lokacie w stawce za Wartą Poznań. Trzecia Pogoń Szczecin straciła teoretyczne szanse na dogonienie juniorów młodszych Kolejorza.

Pogoń Szczecin U-17 – Lech Poznań U-17 0:2 (0:2)

Bramki: Warciarek (23.), Kalata (32.)

Lech Poznań: Mateusz Pruchniewski – Jakub Skowroński (65. Mateusz Meyer), Wojciech Mońka, Kacper Orzechowski, Karol Kalata (85. Mateusz Kral) – Igor Kuchta, Igor Brzyski (80. Radosław Brud), Filip Warciarek – Igor Stankiewicz (75. Nikodem Stachowicz), Aleksander Nadolski (60. Kajetan Nowak), Maksym Pietrzak (70. Jakub Kendzia)

Następne mecze

Czwartek 06.10 godz.18:45
Lech Poznań
vs |
Hapoel Beer Szewa
Niedziela 09.10 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij