2021-03-23 10:08 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

Ishak wrócił do strzelania

Swojego ósmego gola w PKO Ekstraklasie, a ogółem szesnastego dla Lecha Poznań strzelił w sobotę w meczu przeciwko Jagielloni Białystok (2:3) napastnik Kolejorza, Mikael Ishak. Dla Szweda było to premierowe trafienie w tym roku oraz pierwsze od dokładnie 104 dni.

Kilka minut przed przerwą sobotniego starcia z zespołem z Podlasia sprowadzony latem do stolicy Wielkopolski piłkarz wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniego Ramireza. 27-latek przymierzył bardzo precyzyjnie prawą nogą w kierunku dalszego słupka i po chwili mógł wraz z kolegami zaprezentować cieszynkę z okazji narodzin dziecka asystenta przy tym trafieniu. W drugiej połowie lechici nie powiększyli jednak rozmiarów prowadzenia i za to zapłacili najwyższą cenę. Mimo gry w przewadze Kolejorz dał sobie wydrzeć nie tylko zwycięstwo, a nawet jeden punkt po bramce zdobytej przez gości w samej końcówce. To sprawia, że satysfakcja Ishaka z powodu sobotniego gola nie jest za duża.

- Kąt uderzenia był ciężki, więc starałem się poszukać dalszego słupka. Miałem nadzieję, że nawet jeśli nie uda się trafić w bramkę, któryś z kolegów dobije ten strzał z bliska. Dani posłał świetne dośrodkowanie, zawsze trenujemy stałe fragmenty przed meczem i tym razem miałem czekać na podanie w nowym miejscu. Jesteśmy jednak przede wszystkim rozczarowani, bo grając jedenastu na dziesięciu powinniśmy stworzyć zdecydowanie więcej sytuacji do strzelenia kolejnych goli - nie może odżałować zawodnik.

Po zmianie stron szwedzki atakujący mógł trafić ponownie w 68. minucie, ale nie dane było mu skierować piłki do siatki Jagiellonii. W doskonałej sytuacji piłką nie podzielił się z nim Jakub Kamiński i zdaniem wielu obserwatorów była to akcja, która zadecydowała o końcowym rezultacie starcia z "Jagą". Zdaniem Szweda to zdecydowanie za proste wytłumaczenie. - Oczywiście, Kuba powinien mi podać, bo kryjący mnie zawodnik wbiegał już do bramki i byłem sam. Po spotkaniu powiedziałem mu, że stało się, ale to już za nami. Mogliśmy "zabić" to spotkanie w pierwszej połowie, mogliśmy też po przerwie, ale dobrych okazji ku temu nam nieco zabrakło - zaznacza.

Sam napastnik notuje w tej kampanii najlepsze rozgrywki w karierze pod względem zaliczonych trafień. Drogę do bramki przeciwnika znalazł już szesnaście razy na wszystkich frontach, a na ten dorobek złożyły się po połowie gole w PKO Ekstraklasie oraz na europejskiej arenie. Analizując jego strzeleckie dokonania można dojść do wniosku, że Ishak to snajper, który pokonuje bramkarzy rywali seriami. Siedem razy wpisywał się na listę strzelców w przeciągu pierwszych ośmiu występów, później - w listopadzie i na początku grudnia - uczynił to sześciokrotnie w pięciu spotkaniach.

Lechita jest już w pełni sił od blisko dwóch tygodni, a po urazie, przez który opuścił wiosną siedem meczów nie ma już śladu. Pora więc na kolejną niezłą passę najskuteczniejszego piłkarza trenera Dariusza Żurawia w postaci kilku bramek w krótkim okresie? - Liczę na to, czuję teraz dużą radość, że mogę trenować bez jakiegokolwiek bólu. Długo mnie nie było, a dla napastnika ta pewność, którą nabywa się grą jest bardzo ważna. Teraz ją odzyskuję i to o tyle istotne, że taka pozytywna seria w moim wykonaniu pomogłaby druzynie - wyraża nadzieję napastnik, który w sobotę zanotował trafienie w niebiesko-białych barwach po 104 dniach (ostatni gol w wygranym meczu 4:0 z Podbeskidziem).