2018-07-16 09:35 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Zmiany na ławkach w akademii

Do zmian we wszystkich sztabach szkoleniowych juniorskich trzech zespołów wronieckiej części Akademii Lecha Poznań doszło w trakcie trwającej przerwy między rozgrywkami. Każdy z trenerów poszczególnych drużyn funkcjonował jednak w akademii na przestrzeni ostatnich lat. 

Potrzebę roszad tłumaczy dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski. Jego zdaniem każdy ze szkoleniowców niebiesko-białych był gotowy na kolejne wyzwania. - Chcieliśmy dać możliwość pracy naszym trenerem na innych szczeblach wiekowych. Uznaliśmy, że każdy z nich wykorzystał swoją szansę przez ostatnie lata, dlatego nie szukaliśmy szkoleniowców poza naszą akademią. Członkowie sztabów naszych juniorskich zespołów nie są anonimowi, działają w klubie od lat, znają jego specyfikę i metodologię pracy - wylicza Ulatowski.

Mistrzowską ekipę juniorów starszych objął trener Bartosz Bochiński, który sam potrafił poprowadzić swoją drużynę do krajowego tytułu. Przed rokiem sam cieszył się wraz z drużyną juniorów młodszych z mistrzostwa. Teraz przed nim nowe wyzwania w postaci rywalizacji w ogólnokrajowej Centralnej Lidze Juniorów oraz Lidze Młodzieżowej UEFA. Zdaniem dyrektora szkolenia nieoceniona okaże się także pomoc szkoleniowca, który w ubiegłym sezonie sięgnął z nią po krajowy prymat, Krzysztofa Kołodzieja. - Trener Bochiński sprawdził się na przestrzeni wielu lat w naszym klubie w pracy szkoleniowej. Teraz będzie współpracował wraz z trenerem Kołodziejem, który zostaje w sztabie tego zespołu. Liczymy również na efektywną pracę pomiędzy nimi oraz nowym szkoleniowcem rezerw, Dariuszem Żurawiem - nie ukrywa Ulatowski.

Zdecydowaną większość piłkarzy swojego nowego zespołu doskonale zna także Hubert Wędzonka. Młody opiekun objął bowiem juniorów młodszych, wśród których nie zabraknie graczy urodzonych w 2003 czy 2002 roku. Ich miał okazję prowadzić w ciągu ostatnich dwóch latach swojego pobytu w akademii. Rolę jego asystenta będzie pełnił z kolei ubiegłoroczny członek sztabu szkoleniowego najstarszej juniorskiej ekipy Akademii Lecha Poznań, Jakub Leosz. - Cieszy nas postęp, jaki ci chłopcy czynili pod skrzydłami trenera Wędzonki w poprzednich latach. Liczymy wszyscy mocno na kontynuację ich rozwoju - z zadowoleniem mówi Ulatowski.

Najmłodszą z ekip akademii poprowadzi trenerski duet Marcin Kardela-Jędrzej Łągiewka. Pierwszy z nich działał przy trampkarzach już od kwietnia tego roku, kiedy to zaczął sprawował funkcję asystenta Huberta Wędzonki. Podobną rolę, tyle że w drużynie juniorów młodszych, pełnił przez ostatnie dwa lata drugi ze szkoleniowców, Łągiewka. Teraz wspólnie będą równolegle odpowiadać za wyniki niebiesko-białych. - Marcin i Jędrzej to dwaj młodzi, ambitni ludzie, pełni chęci do pracy. Uważam, że dla nich to najlepsze rozwiązanie, żeby pełnili tę funkcję razem, bo dobrze się rozumieją i uzupełniają - twierdzi dyrektor szkolenia.

Następne mecze

Sobota 23.02 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Niedziela 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Arka Gdynia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij