Drugi zespół Lecha Poznań UAM w przedostatniej kolejce ligowej zremisował z TAF-em Toruń 1:1. Jedynego gola dla Niebiesko-Białych w końcówce pierwszej połowy strzeliła Zofia Kaczmarek.
Rezerwy Kolejorza już jakiś czas temu zapewniły sobie awans na zaplecze Orlen Ekstraligi. Lechitki na ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie udały się do Torunia, gdzie rywalizowały z miejscowym TAF-em. Jest to dobrze znany przeciwnik Niebiesko-Białych, bowiem podopieczne trenerki mierzyły się z nim również w poprzednich rozgrywkach. Piłkarki Kolejorza ostatecznie podzieliły się z Toruniankami punktami, a na gola TAF-u w końcówce pierwszej połowy odpowiedziały błyskawicznie za sprawą trafienia Zofii Kaczmarek.
- Jestem zadowolona z tego meczu, początek nie należał do najlepszych, ale mimo, że straciłyśmy pierwsze bramkę potrafiłyśmy szybko na nią odpowiedzieć strzelając jeszcze przed przerwą gola wyrównującego. Na początku drugiej połowy dziewczyny grały w niesprzyjających warunkach, ponieważ nadeszła burza i ciężko było przeprowadzić składną akcję. Później głównie to nasz zespół stwarzał zagrożenie. Nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, ale zmiany w naszej grze spowodowały, że miałyśmy więcej klarownych sytuacji. Zabrakło skuteczności. Cieszę się z determinacji zawodniczek i że widać było realizację założeń, które były ćwiczone na ostatnich treningach - mówi trenerka Natalia Powchowicz.
Bramki: (40.) - Kaczmarek (43.)
Lech II Poznań UAM: Zuzanna Zajączkowska - Arianna Yarmalchuk, Gabriela Przybył (46. Oliwia Wolanin), Antonina Koźlicka (63. Martyna Stankiewicz) - Gabriela Wolska, Paulina Sanocka, Maria Wasiewicz, Dominika Hopa - Zofia Kaczmarek (46. Angelika Okupnik), Anna Kopecka, Agata Saran (46. Julia Witczak)