2018-11-29 09:59 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Lech pomaga zwiększać świadomość

Niedzielne spotkanie przy Bułgarskiej z Wisłą Płock był pierwszym, podczas którego piłkarze Lecha Poznań występowali w specjalnych koszulkach upamiętniających 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. - Dobrze, że mamy szansę pomóc w zwiększeniu świadomości odnośnie ważnych wydarzeń historycznych - podkreśla skrzydłowy Kolejorza, Maciej Makuszewski.

Powstanie Wielkopolskie wybuchło dnia 27 grudnia 1918 roku i trwało do 16 lutego roku następnego. Jest jednym z czterech tego typu wydarzeń w historii Polski, które dla naszego kraju zakończyły się zwycięsko. Jego historyczne znaczenie pozostaje niepodważalne, a o doniosłości samego powstania każdego roku pamięta także Lech Poznań. W tym roku, z okazji 100. rocznicy jego wybuchu, klub podjął decyzję o przygotowaniu koszulek meczowych upamiętniających wydarzenia sprzed blisko stu lat. To właśnie te stroje w ciągu ostatnich pięciu tegorocznych spotkań zakładają zawodnicy Dumy Wielkopolski.

Wszyscy gracze Kolejorza są świadomi powodów, dla których występują w tym okresie w specjalnych trykotach. Lechici w okolicznościowych trykotach zagrają również w kolejnych ligowych meczach. - Na początku niektórzy koledzy z szatni pytali się, dlaczego zmieniamy koszulki, a my im wytłumaczyliśmy tę zmianę. Wszyscy już wiedzą, dlaczego to właśnie w nich gramy. Bardzo fajnie jest zakładać takie okazjonalne stroje - opowiada pomocnik, Kamil Jóźwiak.

Z młodszym partnerem z drużyny zgadza się Makuszewski, który zwraca uwagę również na inną kwestię. - To ważne, że zasięg tak istotnego wydarzenia, jakim jest setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, może być dzięki nam jeszcze większy - zaznacza "Maki". - Cieszę się, że możemy w tym pomóc w jakikolwiek sposób, że możemy wziąć w tym aktywny udział. W przypadku takich akcji, jestem zawsze jak najbardziej na tak - dodaje.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij