Maciej Stachowiak

Maciej Stachowiak od samego początku swojej kariery w Kolejorzu towarzyszył Ivanowi Djurdjeviciowi w prowadzeniu drużyny juniorów młodszych Akademii, a kolejno rezerw. W czerwcu 2018 roku został członkiem sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Lecha.

Na rozpoczęcie swojej przygody w roli trenera zdecydował się w 2009 roku podczas drugiego roku studiów na poznańskim AWF-ie. Grał wtedy na poziomie czwartej-trzeciej ligi polskiej, jednak nie widząc możliwości dalszego rozwoju jako zawodnik, postanowił całkowicie poświęcić się szkoleniu.

– Na początku były to grupy młodzieżowe. Sprawiało mi to wiele satysfakcji. Trenowanie stało się pasją, które całkowicie mnie pochłonęło – przyznaje asystent pochodzący z Czarnkowa.

Pierwsze kroki w nowej roli stawiał w Amice Wronki. Kolejnym przystankiem w jego karierze była drużyna juniorów młodszych Błękitnych Wronki. To właśnie dzięki tej pracy, podczas jednego z meczów, poznał Ivana Djurdjevicia, który pełnił wtedy rolę asystenta Wojciecha Tomaszewskiego w zespole juniorów młodszych Lecha Poznań.

Z Błękitnych trafił do Akademii Lecha. Na jego przyjście od samego początku nalegał Djurdjević, który widział go w roli swojego asystenta. Razem współpracują od 2014 roku. Przez sezon trenowali zespół juniorów młodszych, a ostatnie trzy lata rezerwy Kolejorza.

– Cztery lata, które spędziliśmy pracując razem bardzo mnie rozwinęły. To przyjemność pracować z takim liderem, jakim jest Ivan. Miejsce w sztabie pierwszego zespołu Lecha wzbudza we mnie poczucie ogromnej odpowiedzialności. Cieszę się z zaufania, jakie mi okazano. Nie mam żadnych wątpliwości. Chcemy zrobić wszystko, aby drużyna wróciła na właściwe miejsce – podsumowuje Stachowiak.

Kariera trenerska: Amica Wronki, Błękitni Wronki, Lech Poznań B2 (2014-2015), Lech II Poznań (20015-2018), Lech Poznań (od 2018)

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij