2018-10-20 18:02 Adrian Gałuszka

Cztery gole i zwycięstwo rezerw

W spotkaniu 12. kolejki trzeciej ligi drugi zespół Lecha Poznań pokonał w sobotę w Tczewie Wierzycę Pelplin 4:1. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Eryk Kryg, Maciej Orłowski i dwukrotnie Paweł Tomczyk. To siódme zwycięstwo odniesione przez ekipę trenera Dariusza Żurawia w tym sezonie w grupie II.

Dość nieoczekiwany przebieg miał początek starcia lechitów z zajmującą czwarte od końca miejsce w stawce Wierzycą Pelplin. To gospodarze bowiem objęli prowadzenie jako pierwsi, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Kolejorza po rzucie rożnym. Przyjezdni szybko wzięli się jednak za odrabianie strat. Po blisko pół godzinie w "szesnastkę" rywala wpadł wracający po kontuzji Robert Gumny i został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z przeciwników. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem po ziemi zamienił pomocnik Eryk Kryg i na przerwę oba zespołu udały się z wynikiem nierozstrzygniętym.

Rezultat uległ zmianie już trzy minuty po wznowieniu gry. Piątą asystę w bieżących rozgrywkach zaliczył skrzydłowy Tomasz Kaczmarek, a trafienie na swoim koncie zapisał grający na skrzydle Maciej Orłowski. Minęło niespełna 180 sekund, a goście cieszyli się już z dwóch bramek przewagi. Pięknym uderzeniem z lewej nogi popisał się wtedy Paweł Tomczyk, który wykorzystał podanie wprowadzonego z ławki napastnika Krzysztofa Kołodzieja. Chwilę później "Pawka" miał świetną szansę na drugą bramkę, ale nie udało mu się pokonać golkipera Wierzycy z "jedenastki". Ten sam zawodnik ustalił jednak wynik pojedynku w 71. minucie, a przy golu asystował mu rezerwowy Oskar Nowak.

- Wygraliśmy dziś dosyć pewnie, w drugiej połowie nie opuszczając praktycznie stref obronnych przeciwnika. Powinniśmy dziś strzelić o wiele więcej goli, ale bierzemy, co mamy i czekamy z niecierpliwością na następne spotkania. Cieszy nas, że na boisko po dłuższej przerwie wrócił Robert Gumny, który rozegrał 90 minut i zaprezentował się z dobrej strony - podsumował starcie z Wierzycą szkoleniowiec rezerw Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

Wierzyca Pelplin – Lech II Poznań 1:4 (1:1)

Bramki: (10) - Kryg (28. – karny), Orłowski (48.), Tomczyk (51., 69.)

Lech II Poznań: Karol Szymański – Robert Gumny, Dariusz Dudka, Mateusz Skrzypczak, Jakub Pawlicki – Łukasz Norkowski (80. Marcin Maćkowiak), Erykg Kryg (72. Kacper Friska), Hubert Sobol (46. Krzysztof Kołodziej) – Maciej Orłowski (66. Oskar Nowak), Paweł Tomczyk, Tomasz Kaczmarek