2022-09-24 22:30 Lilianna Szymczak , PC Adam Jastrzębowski

Ishak i Karlström zagrali w reprezentacji Szwecji

Jesper Karlström i Mikael Ishak zagrali w wyjazdowym starciu reprezentacji Szwecji z Serbią w Lidze Narodów (1:4). Dla pomocnika Lecha Poznań był to siódmy oficjalny występ w kadrze, z kolei kapitan Kolejorza odnotował piąte spotkanie w swojej drużynie narodowej.

Zawodnicy selekcjonera Janne Anderssona nie najlepiej rozpoczęli wrześniowe zmagania w Dywizji B Ligi Narodów, bowiem w sobotni wieczór przegrali z Serbią 1:4. Szwedzi po pięciu meczach z trzema punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w grupie, a 27 września podejmą oni Słowenię i będą musieli wygrać, by uniknąć degradacji do Ligi C.

W sobotnim meczu, który rozgrywany był w Belgradzie, zagrało dwóch zawodników Lecha Poznań. Obaj pojawili się jednak po tym, jak wynik spotkania był już właściwie rozstrzygnięty. Jesper Karlström wszedł na boisko dopiero w 74. minucie, kiedy zmienił Emila Forsberga, z kolei Mikael Ishak - który do kadry wrócił po sześciu latach przerwy - pojawił się na murawie dokładnie dziesięć minut później zastępując Dejana Kulusevskiego.