2016-10-19 13:45 Marcin Rajczak

Efektowna wygrana juniorów starszych

Juniorzy starsi Lecha Poznań wygrali wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia 6:2. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Kołodzieja zwiększyła swoją przewagę w ligowej tabeli nad drugą Pogonią Szczecin do sześciu punktów.

Pierwsza część meczu toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale lepsze sytuacje podbramkowe stworzyli sobie Niebiesko-biali. Nie mieli jednak szczęścia w polu karnym rywali i na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem. Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Chwilę po jej rozpoczęciu lechici wyszli na prowadzenie. Dawid Kurminowski efektownym lobem pokonał bramkarza Arki Gdynia. Gospodarze odpowiedzieli w 49. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał napastnik gdyńskiego klubu, doprowadzając do wyrównania.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja nie załamali się straconą bramką i ambitnie walczyli o strzelenie kolejnych goli. W 52. minucie Marek Mróz rozpoczął indywidualną akcję na środku boiska, minął kilku rywali i efektownym strzałem zza szesnastki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kurminowski kolejnego gola strzelił w 61 minucie. Napastnik Kolejorza otrzymał prostopadłe podanie od Łukasza Norkowskiego i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 3:1.

Kurminowski w środę był zabójczo skuteczny. W 75. minucie spotkania skompletował hat-trick. Lechita otrzymał świetne podanie z głębi pola i po raz trzeci w tym meczu pokonał golkipera Arki Gdynia. W 81. minucie Eryk Kryg strzelił kolejnego gola dla Niebiesko-białych. Pomocnik Kolejorza wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marka Mroza z rzutu wolnego. Po chwili zawodnicy Arki Gdynia dobrze rozegrali rzut rożny i zdobyli swoją drugą bramkę. Ostatni cios w tym pojedynku zadał Kurminowski. Napastnik Lecha Poznań w 89. minucie przelobował bramkarza rywali z wysokości dwudziestego metra i ustalił wynik meczu na 6:2.

Juniorzy starsi Lecha Poznań kolejne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów rozegrają w najbliższą sobotę. O godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach podejmą Zagłębie Lubin.

Arka Gdynia – Lech Poznań 2:6 (0:0)

Bramki dla Lecha: Kurminowski (47., 61., 75., 89.), Mróz (52.), Kryg (81.).
Lech Poznań: Bartosz Przybysz – Jan Andrzejewski (82. Aleksander Theus), Serafin Szota, Marcin Maćkowiak, Szymon Zalewski – Szymon Piekarski (56. Łukasz Norkowski), Eryk Kryg, Michał Skóraś (65. Aleksy Kizielewicz), Marek Mróz, Marcin Grabowski (74. Łukasz Adamczak) – Dawid Kurminowski.