2018-09-25 11:18 Adrian Gałuszka

Pierwszy prelegent Lech Conference 2018!

Luke Shaw, James Ward-Prowse czy Calum Chambers. Co łączy wymienionych zawodników? Wszyscy przeszli kolejne szczeble szkolenia akademii Southampton F.C., która cieszy się sporą renomą na Wyspach Brytyjskich. To właśnie w jej strukturach od czternastu lat funkcjonuje pierwszy z prelegentów nadchodzącego Lech Conference, Andy Marks.

Klub, do którego latem 2017 roku trafił obrońca Kolejorza, Jan Bednarek, dąży do tego, żeby połowa kadry pierwszego zespołu wywodziła się z jego piłkarskiej szkółki. Filozofia "Świętych" nie zakłada jednak tylko wychowania swoich piłkarzy od ich najmłodszych lat. Southampton szczyci się efektownym wykorzystaniem potencjału graczy, którzy trafiają do jego akademii w wieku 15-16 lat. Efektem finalnym tych dwóch ścieżek rozwoju ma być pełna perspektywicznych zawodników pierwsza drużyna.

I właśnie idee bliskie tej angielskiej szkółki piłkarskiej w poznańskiej Arenie będzie chciał przedstawić Marks. Jego prelekcja zakłada przybliżenie filozofii trenerskiej w akademii Southampton oraz cele, jakie przyświecają jej poszczególnym grupom młodzieżowym. Anglik jest ku temu idealnym kandydatem, ponieważ obecnie współpracuje z każdą z nich, między 8. a 23. rokiem życia. W przeszłości pełnił funkcję szkoleniowca każdego z zespołów począwszy od U-8, a skończywszy na U-13. W ramach prelekcji przeprowadzi również pokazową sesję treningową, której model na co dzień jest wykorzystywany przez jego akademię w grupach od U-9 do U-11.

- Co roku chcemy pokazywać wszystkim uczestnikom naszego wydarzenia różne modele szkolenia. Dlatego cieszymy się, że Andy Marks będzie miał okazję opowiedzieć - na przykładzie Southampton - o angielskiej metodologii oraz filozofii. Nie jest przypadkowe, że jego klub nie tylko sam wykształcił sporo graczy występujących w Premier League, ale także pomógł wielu innym graczom należycie wykorzystać swój piłkarski potencjał, który pozwolił im zostać profesjonalnymi zawodnikami - podkreśla koordynator Lech Conference, Hubert Nowacki.

Zapisz się już dziś – wciąż obowiązuje najniższy pułap cenowy!

Cały czas można zapisywać się na jedną z największych konferencji szkoleniowych. Tylko do 13.10 obowiązuje najniższy pułap cenowy. Co ważne, cennik przygotowany jest zarówno wersji dla trenerów z Polski (w PLN), jak i zagranicy (w EUR).

Przypominamy, że pozostały dwa miesiące na zapisanie się na Lech Conference 2018. Każdy z gości podczas rejestracji ma możliwość rezerwacji zestawu słuchawkowego wykorzystywanego przy odsłuchu tłumaczenia symultanicznego. Warto być z nami 30 listopada w poznańskiej Arenie!

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij