2016-12-02 19:08 Klaudia Kaźmierczak

Każdy znajdzie coś dla siebie

Za nami siódma edycja Lech Conference. Na trybunach poznańskiej Areny pojawiło się wielu trenerów piłkarskich nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Wśród nich był szkoleniowiec Wiary Lecha, Jarosław Wróblewski.

Choć większość wykładów skierowana była do szkoleniowców grup młodzieżowych, to dla trenera Wróblewskiego kilka informacji na pewno okaże się pomocnych podczas pracy z Drużyną Wiary Lecha. - Lech Conference to wydarzenie, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od trenera młodziutkich dzieci, przez scouta, miłośnika futbolu, do szkoleniowca drużyny seniorskiej. Z wieloma ciekawymi ćwiczeniami spotkałem się po raz pierwszy i pewnie niektórych zdecyduję się użyć w treningu swojej drużyny - przyznaje szkoleniowiec Wiary Lecha.

Jedna z największych konferencji szkoleniowych w Europie Środkowo-Wschodniej co roku przyciąga liczne grono trenerów grup młodzieżowych. Nie oznacza to jednak, że rady prelegentów skierowane są wyłącznie dla szkoleniowców najmłodszych roczników piłkarskich. Wiele koncepcji może przydać się również przy treningu z seniorskimi zespołami. - Szczególnie spodobało mi się wystąpienie Joachima Ebla, gdzie dowiedziałem się o formie treningu, który wymaga sporej koncentracji. Nie miałem pojęcia, że taki sposób wykorzystywany jest między innymi przez trenera Juergena Kloppa, czy szkoleniowców FC Basel - ocenia trener Wróblewski. - Ciekawą jednostkę treningową przeprowadzili z kolei Chorwaci, którzy pochwalili się swoimi wychowankami, Dejanem Lovrenem oraz Luką Modriciem - dodaje.

Oczywiście nie wszystkie pomysły prelegentów da się przełożyć na grunt piłki seniorskiej. Wykład Paulo Leitao, byłego trenera m.in. Cristiano Ronaldo dotyczył pracy wyłącznie z drużynami młodszymi i skupiał się na najważniejszych aspektach w procesie szkolenia zawodnika. - Wprawdzie wykład Portugalczyka skierowany był głownie dla trenerów grup młodzieżowych, to jest to osoba pełna wiedzy - zakończył szkoleniowiec DWL.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij