2017-12-08 18:01 Wojciech Dolata , fot. Adam Ciereszko

Każdy ma okazję wyciągnąć coś dla siebie

Konferencja szkoleniowa dla trenerów Lech Conference przyciągnęła do poznańskiej Areny niemal 1200 szkoleniowców z całej Polski. Wsród nich nie zabrakło trenerów mających doświadczenie w ekstraklasie, a także wielu opiekunów lokalnych drużyn młodzieżowych.

W obecnym roku w gronie prelegentów nie zabrakło zarówno uznanych trenerów krajowych, takich jak Czesław Michniewicz, Jacek Magiera czy Nenad Bjelica, jak i specjalistów z uznanych klubów zagranicznych. Pojawił się również dyrektor Akademii Śląska Wrocław, a w przeszłości trener drużyny z Dolnego Śląska, Tadeusz Pawłowski. 64-latek chwalił organizatorów wydarzenia, a także dobór tematyki.

- Myślę, że w tym zawodzie trzeba uczyć się cały czas, co podkreślił Czesław Michniewicz w swoim wystąpieniu. Zaskoczyło mnie to, że tak wiele mówił na temat praktyki i prostoty w działaniu, a do tej pory kojarzył mi się też z nowymi technologiami. Fajnie, że pojawiła się taka różnorodność tematów, od piłki młodzieżowej, podstaw nauczania w tej dyscyplinie, do kwestii taktycznych czy analizy gry przeciwnika, prezentowanej przez trenera Bjelicę – powiedział były reprezentant Polski.

Rozmowa z byłym szkoleniowcem, m.in. Lecha Poznań i Zagłębiem Lubin, a przede wszystkim wartości, które miała przekazać, spodobała się także Przemysławomi Małeckiemu, opiekunowi reprezentacji Polski do lat 16. - Najważniejsza zawsze będzie praca wykonana na boisku. Postęp i działania ku niemu dążące są ważne, ale trzeba zachować chłodną głowę. O tym właśnie mówił trener Michniewicz, z którym mam przyjemność współpracować – podkreślił były trener zespołu juniora młodszego poznańskiej drużyny.

Usatysfakcjowani byli również trenerzy drużyn młodzieżowej, którzy przyjechali na piątkową konferencję z różnych zakątków kraju. - Jestem młodym trenerem, dopiero uczę się tego zawodu. Taka konferencja to dla mnie okazja, żeby zdobyć niezbędną wiedzę. Szczególnie mnie interesuje prelekcja Stephena Torpeya z Manchesteru City, gdyż na razie zajmuję się pracą z dziećmi – przyznał Michał Jabłoński, opiekun drużyny Sokolniki Stary Sącz. - Jestem tutaj zdaje się od sześciu lat. Konferencja jest zawsze bardzo dobrze zorganizowana pod względem merytorycznym, można zaczerpnąć wielu ciekawych informacji. Każdy ma okazję wyciągnąć coś dla siebie i udoskonalić własny warsztat – stwierdził z kolei Daniel Nowak, prowadzący na co dzień zespół UKS Stare Kurowo.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij