2015-11-09 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

Zamień 500 kalorii na 500 kalorii

Prawie każdy wie, co jest w Poznaniu słodkim symbolem 11 listopada. Prawie każdy wie również, że chwila sam na sam z rogalem świętomarcińskim, bo o nim mowa, to co najmniej 500 kilokalorii „w plecy” (i w inne części ciała). Można jednak połączyć przyjemne z pożytecznym! Jak?

Prawie każdy wie, co jest w Poznaniu słodkim symbolem 11 listopada. Prawie każdy wie również, że chwila sam na sam z rogalem świętomarcińskim, bo o nim mowa, to co najmniej 500 kilokalorii „w plecy” (i w inne części ciała). Można jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i cieszyć się tradycyjnym przysmakiem bez obawy o linię. Jak? Wystarczy zajrzeć na Bułgarską 17!

O tym, że 11 listopada jest w Poznaniu dniem szczególnym, nikogo nie trzeba przekonywać. To nie tylko Dzień Niepodległości ale i Imieniny Ulicy Św. Marcin, którym towarzyszy bardzo wiele atrakcji. Tym ostatnim natomiast często towarzyszy rogal świętomarciński – dla jednych absolutny „must have” tego dnia, dla innych obiekt westchnień i myśli pod tytułem „zjadłoby się, gdyby nie te kalorie...”.

Lech Poznań ma propozycję dla wszystkich, którzy chcieliby spałaszować rogala bez obawy o wyrzuty sumienia z tytułu zjedzenia dodatkowych kilkuset, a nawet ponad tysiąca kalorii oraz tych, którzy chcieliby po prostu aktywnie spędzić świąteczny poranek. 11 listopada o godzinie 9:30 w Lasku Marcelińskim odbędzie się otwarty dla każdego trening, który poprowadzi trener przygotowania fizycznego Kolejorza, Andrzej Kasprzak. Zajęcia potrwają godzinę, czyli mniej więcej tyle ile potrzebne jest do spalenia kilkuset, a nawet tysiąca kcal, jeśli ćwiczący odpowiednio „podkręci sobie obroty”. Po zakończeniu treningu na każdego uczestnika czekać będzie słodki prezent w postaci rogala świętomarcińskiego upieczonego w Cukierni Koperski... i nie tylko.

- Godzina takiego treningu to całkiem spory wysiłek - mówi trener Andrzej Kasprzak. - Zapraszamy do udziału nie tylko tych, którzy szukają pretekstu do zjedzenia rogala, ale także wszystkich, chcących na własnej skórze przekonać się, jak wyglądają niektóre ćwiczenia wykonywane przez lechitów. Zajęcia na świeżym powietrzu to nie tylko spalanie kalorii ale przede wszystkim korzyść dla zdrowia - dodaje.

Zajęcia są otwarte dla każdego i oczywiście bezpłatne. Jedyne, co trzeba zrobić aby wziąć w nich udział, to zgłosić się, wysyłając maila na adres: facebook@kksle.ch. W tytule maila należy podać hasło 500 kcal za 500 kcal a w jego treści wpisać swoje imię i nazwisko. Warto pamiętać również o wygodnym stroju sportowym i butach; uczestnicy będą mieli do dyspozycji szatnię drużyny gości.

Partnerem akcji jest Cukiernia Koperski, a jedną z jej specjalności jest właśnie produkcja rogali świętomarcińskich. Jej szefem jest Piotr Koperski, od 2003 roku członek Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego przyznającej certyfikaty potwierdzające zgodność wypieku rogali z określonymi normami, recepturami dla poszczególnych poznańskich cukierni, przygotowujących te tradycyjne wyroby do sprzedaży na dzień 11 listopada, św. Marcina.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij