2023-06-01 11:30 Adrian Gałuszka , fot. Patryk Pindral

#Wilak2026

Wychowanek Lecha Poznań, Filip Wilak podpisał w czwartek nową umowę z Kolejorzem. Kontrakt skrzydłowego będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku, a 19-latek został oficjalnie włączony do kadry pierwszej drużyny niebiesko-białych.

Urodzony w 2003 roku w Poznaniu zawodnik trafił do Akademii Lecha Poznań w wieku siedmiu lat i to w tym klubie pokonywał kolejne szczeble swojego rozwoju. W koszulce z kolejowym herbem reprezentował Kolejorza na międzynarodowym turnieju Lech Cup, nabywał nowych umiejętności w poszczególnych kategoriach wiekowych, został wicemistrzem Polski do lat 17, a następnie debiutował w Centralnej Lidze Juniorów, drugiej lidze oraz PKO BP Ekstraklasie. To ostatnie osiągnięcie jest jego największym w dotychczasowej przygodzie w niebiesko-białych barwach, a premierowy występ w zespole trenera Johna van den Broma przypadł na niedawne starcie z mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa, wygrane przez Lecha na wyjeździe 2:0.

Zainteresowanie sztabu pierwszej drużyny Wilakiem stanowiło efekt jego świetnej postawy na przestrzeni całego sezonu w rezerwach. W nich wychowanek strzelił w tej kampanii łącznie dwanaście goli, dodał dwie asysty i w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wyrósł na jednego z liderów formacji ofensywnej. Swoją obecność na ekstraklasowych boiskach zdążył zaznaczyć z kolei przy okazji sobotniego starcia z Jagiellonią Białystok (2:0), gdy wywalczył rzut karny. Skrzydłowy rósł więc w zakończonych rozgrywkach praktycznie z miesiąca na miesiąc, a nie wyhamowała go nawet kontuzja, która wykluczyła go z gry przez prawie cały kwiecień.

- Bardzo cieszy nas fakt, że kolejny z zawodników wychowanych przez klubową akademię od bardzo wczesnego etapu trafił na Bułgarską, zanotował debiut w pierwszej drużynie i związał się z nami na kolejne trzy lata. Jego przykład idealnie pokazuje nie tylko ciągłość szkolenia, ale także to, że poprzez konsekwentną pracę każdy z naszych graczy może spełniać swoje marzenia i mierzyć wysoko. Liczymy, że to będzie dla Filipa kapitalny bodziec do dalszego rozwoju oraz niedługo podąży drogą innych wychowanków na swojej pozycji, takich jak Kamil Jóźwiak, Kuba Kamiński czy w ostatnim okresie Michał Skóraś, bo ma ku temu wszelkie predyspozycje - podkreśla dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Radości z parafowania nowej, już trzeciej umowy z Kolejorzem nie kryje zresztą także sam poznaniak, dla którego występy w pierwszym zespole Lecha były celem od bardzo dawna. Ten udało się zrealizować, ale jak zastrzega Wilak, nie zamierza na tym poprzestawać. - W zeszłym sezonie miałem silne wsparcie ze strony sztabu oraz kolegów z drugiej drużyny, to dało mi dużo pewności i dobrze czułem się w roli jednego z jej liderów. Teraz powoli chcę budować swoją pozycję już na Bułgarskiej i będę chciał odwdzięczyć się za okazane mi zaufanie - mówi skrzydłowy, który niebiesko-białą koszulkę zakłada od trzynastu lat.

Następne mecze

Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 01.10 godz.17:30
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Reklama
 

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij