2017-09-08 17:37 Lilianna Szymczak , fot. Adam Ciereszko

W odwiedzinach u Mikołaja

W piątkowe popołudnie Rafał Janicki oraz Volodymyr Kostevych pojechali do podpoznańskiej Mosiny, by odwiedzić jednego z kibiców Lecha Poznań. Dla 19-letniego Mikołaja Kramera była to ogromna niespodzianka i okazja do ciekawej rozmowy.

Mikołaj ma 19 lat i jak wielu innych chłopaków z Wielkopolski, od zawsze kibicuje Kolejorzowi. Mieszka w Mosinie, mieście oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Poznania. Ze względu na chorobę nieczęsto może pojawiać się na INEA Stadionie, by wspierać swoich ulubieńców z trybun.

Mikołaj od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 19-latek nie może chodzić, ma kłopoty z oddychaniem i musi być pod stałą kontrolą lekarzy. Choroby nie da się wyleczyć, ale można sprawić, by życie z nią było mniej uciążliwe. I właśnie radość na twarzy Mikołaja w piątkowe popołudnie wywołali piłkarze Kolejorza.

Rafał i Vova z dziewiętnastolatkiem rozmawiali kilkadziesiąt minut nie tylko o obecnej drużynie Kolejorza, ale także o topowych spotkaniach poznaniaków w Lidze Europy. Lechici przynieśli Mikołajowi koszulkę meczową, która idealnie wpasowała się w inne niebiesko-białe gadżety znajdujące się w pokoju 19-latka. Najważniejsza była jednak sama wizyta zawodników oraz uśmiech goszczący na twarzy Mikołaja już od samego początku wizyty.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij