2017-04-11 11:19 Jakub Ptak , fot. Adam Ciereszko

Rusza Lech na Landach

Po zimowej przerwie powraca Lech na Landach. Na najmłodszych mieszkańców Opalenicy czeka mnóstwo sportowych atrakcji. Treningi z zawodnikami Lecha, zajęcia taneczne z Kolejorz Girls, a także ćwiczenia karate - to i wiele więcej niespodzianek przygotowanych zostało już na 19 kwietnia!

Wydarzenia w ramach akcji "Lech na Landach" cieszyły się w poprzednich latach ogromnym zainteresowaniem w miastach na terenie całej Wielkopolski. Zawodnicy Kolejorza, trenerzy LPFA i inni sportowcy promowali wśród dzieci sport oraz zdrowy tryb życia. Nie inaczej będzie i tym razem - na stadionie w Opalenicy pojawi się wiele osób, które będą zachęcać najmłodszych do częstej aktywności ruchowej.

- Do Polski już na dobre przyszła wiosna, dlatego ponownie ruszamy z akcją "Lech na Landach" - mówi Wiktor Bednarek z działu marketingu Lecha Poznań. - Chcemy, aby dzieci z całej Wielkopolski uświadomiły sobie, że wyjście na podwórko czy szkolne boisko i pogranie w piłkę w jakiejkolwiek odmianie to dla nich najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Wspólnie walczymy o to, by najmłodsi zamienili telewizję, konsolę, czy Internet na ruch na świeżym powietrzu - dodaje.

Tradycyjnie dzieci będą mogły spotkać piłkarzy pierwszego zespołu. Tym razem będzie to czterech zawodników, którzy wraz z nimi wezmą udział w treningach prowadzonych przez szkoleniowców Lech Poznań Football Academy. Ponadto dla najmłodszych zorganizowane zostaną taneczne zajęcia pod okiem instruktorem Kolejorz Girls. To jednak nie jedyne treningi, które czekają na uczestników "Lecha na Landach".

Oprócz tego będzie można wziąć udział w ćwiczeniach z zumby razem z instruktorami Fit&Beauty, a także spróbować swoich sił w Power Jump pod okiem Lidki Pigli oraz Magdaleny Świątek. Sekcja tenisa ziemnego Promienia Opalenica przygotowała także gry i zabawy, a Natalia Hirszfeld z Opalenickiego Klubu Sportowego Karate przeprowadzi trening tej wschodnioazjatyckiej sztuki walki.

Oprócz sportowych aktywności będzie można również poddać się badaniu poziomu cukru we krwi. Pomiaru dokona Klinika Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego. O poczęstunek natomiast tradycyjnie zadba Cafe Sorrir. Pierwsza w Polsce kawiarnia z żywnością z grupy superfood w swojej ofercie ma zdrowe słodkości, które powstają z najlepszych produktów nie zawierających konserwantów, produktów pochodzenia zwierzęcego, glutenu oraz cukru.

Podobnie jak w zeszłym roku patronat zarówno nad tym wydarzeniem, jak i nad całą akcją "Lech na Landach", objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sportowy piknik Kolejorza w Opalenicy odbędzie się w środę, 19 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Jana Wojdy przy ulicy Parkowej 46. Startujemy już o godzinie 16:00. Do zobaczenia!

Następne mecze

Piątek 23.04 godz.20:30
Podbeskidzie Bielsko - Biała
vs |
Lech Poznań
Sobota 01.05 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij